MENU

США дадуть Україні "малоефективні" для Криму ракети ATACMS, – генерал Ходжес

1962 0

США дадуть Україні "малоефективні" для Криму ракети ATACMS, – генерал Ходжес

Йдеться про версію зброї з набагато меншим радіусом дальності. Вона буде не настільки ефективною в ударах по великих об'єктах на півострові.

Колишній командувач Сухопутними військами США в Європі генерал Бен Ходжес заявив у коментарі Newsweek, що, ймовірно, Білий дім прийняв рішення передати Україні "обмежену" модифікацію ракет ATACMS. Вона буде фактично "марною" для України в контексті атак по великих об'єктах у тимчасово окупованому Криму, оскільки йдеться про "касетні боєприпаси з меншою дальністю дії", інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

"Вони (ракети, - ред.) були б корисні для ударів по деяких цілях, але не настільки ефективні для знищення великих російських об'єктів в Криму",- сказав Ходжес.

Раніше під час переговорів з лідером України Володимиром Зеленським у Білій домі (зустріч відбулася 21 вересня) президент США уточнив, що готовий надати певну кількість ракет в Україні. Разом з тим Білий дім заявив, що поки що такого плану з передачі ATACMS немає.

Читайте також: США "близькі до рішення" про передачу Україні ракет ATACMS у касетному виконанні: чим вони відрізняються від звичайних

Своєю чергою Ходжес впевнений, що ракети у своєму "обмеженому" варіанті все ж передадуть. У Адміністрації Байдена є побоювання, що Україна спробує атакувати даними ракетами Росію, вказав генерал. Він нагадав, що у своїй звичайній модифікації ATACMS можуть стріляти на відстань до 300 км. Таку дистанцію не здатні подолати РСЗВ Himars, які раніше поставили США Україні.

"У Байдена, схоже, все ще побоюються відкрити можливість для завдавання високоточних ударів на великі відстані, яку Україна може використовувати для удару по цілях на території РФ", - сказав Ходжес.

Разом з тим він упевнений, позитивне рішення Вашингтона з приводу передачі ATACMS Україні, могло б підштовхнути до аналогічних кроків Бундестаг - як відомо, Німеччина все ще зволікає з передачею ракет Taurus.

Читайте також: "Якщо ми продовжуватимемо надавати необхідну зброю і почнемо робити це своєчасно, час буде на боці України", – адмірал ВМС США

Ходжес підкреслив, раніше Великобританія і Франція вже підтримали ЗСУ передачею далекобійних ракет Storm Shadow і SCALP і не пошкодували про це. Країни задоволені тим, що Україна не використовує цю зброю для ударів по РФ, згадав генерал. 

Він резюмував, так чи інакше, отримання Україною ATACMS, зробить Крим несприятливим місцем дислокації для військ РФ. "Негайне надання цієї зброї матиме велике значення для підтримки зусиль України", - підкреслив Ходжес.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини