Світу загрожує дефіцит пива: виробники напою б'ють на сполох
У світі назріває глобальна нестача пива, попереджають виробники цього напою. Причиною може стати зміна клімату – що більше зростають середні температури, то сильніше падають врожайність ячменю та якість хмелю. Протягом найближчих 30 років ця тенденція може стати критичною.
Таких невтішних висновків дійшли аналітики великого гравця на пивному ринку, японської компанії Asahi, пише Financial Times, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Результати дослідження презентував виконавчий директор компанії Ацуші Кацукі, наголосивши, що кліматичні зміни можуть призвести до глобальної нестачі пива.
Одним із найбільших постачальників ячменю є Франція та Польща. У цих країнах урожай зазначеної культури може впасти на 18% та 15% відповідно вже до 2050 року. Хміль активно возять із Чехії. Якість цього продукту може погіршитись на 25%. Хміль є ключовим для смаку та аромату пива, а також для можливості його тривалого зберігання.
Такі розрахунки зроблено на основі прогнозу ООН, що середня глобальна температура підвищиться за 30 років на 4 градуси. Ті самі зміни одночасно призведуть до зростання споживання пива, а отже, і до дефіциту, вважають виробники.
"За більш спекотної погоди споживання пива може зрости, але зміна клімату серйозно вплине (на виробництво. – Ред.). Існує ризик того, що ми не зможемо виробляти достатню кількість пива", – розповів Кацукі.
Зміни клімату, за його словами, вже призвели до негативних наслідків і вплинули на ринок навіть більше, ніж шторм на сировинних ринках, спричинений вторгненням Росії в Україну. Так, європейські ціни на солод та пивоварний ячмінь досягли рекордних рівнів у 2022 році. У 2023-му ціни знизилися, але все одно виявилися приблизно на 100 євро за тонну вище за середні показники, які спостерігалися до кризи.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки