MENU

Мінеральна олія в косметиці: властивості та де використовуються

211 0

На етикетках більшості косметичних засобів вказано в складі мінеральні олії. Наскільки корисними, ефективними та безпечними є такі інгредієнти, можна зрозуміти, дослідивши їхню основу та властивості.

Що ховається за терміном «мінеральна олія»

Це поняття включає велику кількість різних сировинних матеріалів різної консистенції, наприклад рідкі олії або тверді воски. Вони можуть бути в кремах, лосьйонах, помадах та інших косметичних продуктах.

Основа для виробництва — мінеральні джерела, як правило, нафта, яка після спеціального процесу обробки на виході є хімічно інертним, безбарвним, нетоксичним складом високого ступеня очищення без запаху.

Мінеральні оливи, які часто називають парафінами, мають такі властивості:

  • здатні відштовхувати воду;

  • важко розчиняються в 100% спирті;

  • змішуються з жирами, жирними оліями та восками.

Тому парафін купити можна для депіляції або створення певного косметичного продукту.

Також використовують інші продукти переробленої нафти:

  1. Вазелін (петролатум) — утримує вологу, створюючи захисний шар на поверхні шкіри.

  2. Церезин — відрізняється стійкою та стабільною структурою, що дозволяє отримати з його допомогою однорідну масу щільної консистенції.

Окрема категорія — озокерит та карнаубський віск. Перший одержують із гірських відкладень. Відрізняється воскоподібною консистенцією, тому використовується у твердих косметичних продуктах, таких як помади, блиски для губ, тіні для повік.

Карнаубський віск добувають із листя пальми карнауба (Copernicia prunifera). Має хорошу стійкість до високих температур і жорсткість, тому отримав застосування в олівцях для очей, помадах, бальзамах для губ, восках і гелях для волосся.

Чому мінеральні оливи застосовують у косметиці

Попри те, що речовини отримані синтетичним шляхом, вони мають ряд властивостей, які роблять їх незамінними для виробництва косметичних засобів.

Вони здатні забезпечити:

  1. Захист — створюють тонкий шар на шкірі, запобігаючи втраті вологи та негативному впливу на неї сонця, вітру, холоду.

  2. Очищення — ефективно розчиняють косметичні продукти, тому використовуються в засобах для зняття макіяжу, зокрема водостійкого.

  3. Відновлення — покращують стан волосся, надаючи пасмам гладкості та здорового блиску. Після розподілу на всій довжині стрижня покривають його невидимою плівкою, завдяки чому утримують вологу й не дають руйнуватися кутикулі, що попереджає сухість і ламкість.

  4. Стабілізацію — утримують запахи натуральних компонентів, тому стають основою для парфумів та ароматизаторів.

Але перед використанням косметики з мінеральними оливами слід враховувати, що це синтетичний продукт, який може спричиняти алергічні реакції. Якщо засіб застосовується вперше, потрібно провести тест на реакцію шкіри.

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини