MENU

Вчені з'ясували, що задоволеність життям досягає піка у 70 років

722 0

Дослідники також виявили, що відчуття добробуту падає у підлітковому віці.

Недавнє дослідження показало, що відчуття досягнутого добробуту змінюється протягом усього життя. За словами вчених, воно знижується у віці від 9 до 16 років, але потім збільшується і досягає піка у віці 70 років. Результати їхньої роботи були опубліковані у журналі Neuroscience News, інформує UAINFO.org.

Під час дослідження вчені проаналізували дані 443 наукових праць, у яких взяли участь 460902 особи.

"Ми зосередилися на змінах трьох основних компонентів суб'єктивного добробуту: задоволеності життям, позитивних емоційних станів та негативних емоційних станів", – пояснила професорка Сюзанна Бюкер.

Читайте також: Коли, в який місяць найчастіше народжуються довгожителі з'ясували вчені

Згідно з результатами, показник позитивних емоційних станів загалом падав з 9 до 94 років, тоді як показник негативних емоційних станів незначно коливався у віці від 9 до 22 років, потім знижувався до 60 років, а потім знову зростав.

"Це може бути пов'язане з тим, що у дуже літніх людей знижується фізична працездатність, часто погіршується здоров'я та скорочуються соціальні контакти, насамперед тому, що їхні однолітки вмирають", - зазначила дослідник.

Невелике зниження задоволеності життям у підлітковому віці вчені пов'язують із фізіологічними змінами та соціальними аспектами, що відбуваються на цьому етапі. Однак воно знову зростає, починаючи з періоду дорослішання.

Читайте також: Людям після 40 назвали ранкові звички для довгого життя

Загалом дослідження показує позитивну тенденцію протягом усього періоду життя, додала Бюкер.

Вчені наголосили на необхідності враховувати та сприяти суб'єктивному добробуту з його різними компонентами протягом усього життя. Результати аналізу можуть бути керівництвом розробки програм психологічної допомоги, спрямованих на покращення емоційного стану на пізніх етапах життя.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини