MENU

Коли, в який місяць найчастіше народжуються довгожителі з'ясували вчені

971 0

Експерти із проблем старіння, смертності та довголіття університету Чикаго (University of Chicago), США, провели дослідження, яке показало взаємозв'язок між місяцем народження  та тривалістю життя. 

Вчені проаналізували дані 1574 осіб, що народилися в період 1880-1895 рр. і прожили близько 100 років.  Дані про цих осіб порівняли з даними  братів і сестри довгожителів, а також їхні подружжя, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

Згідно з результатами дослідження, більшість довгожителів були народжені восени, від вересня до листопада. А серед тих, хто народився у березні, травні й липні кількість довгожителів була меншою на 40%.

Ці дані підтверджують, що пренатальні чинники  та умови життя людини в дитинстві можуть впливати не лише на стан здоров'я людини, а й навіть на її тривалість.

Були висунуті такі гіпотези пояснення результатів досліджень:

  • Важливу роль як і в ранньому дитинстві, так і ще в період розвитку плоду має харчування матері та відповідно живлення дитини. Дефіцит вітамінів та мікроелементів може вплинути негативно на механізми репарації ДНК, стабільність клітинних мембран, а отже, і на процеси старіння в майбутньому. 

Найбільш продуктивним місяцем в плані народження довгожителів був названий листопад. Учені пояснили це таким чином -  у людей, що народилися в листопаді, період активного формування мозку відбувається літом. Якщо врахувати, що саме в літню пору спостерігається пік вживання свіжих овочів і фруктів, можна представити, як багато вітамінів і мікроелементів отримує в цей важливий для нього період організм, що зростає. Саме на основі цього, на думку дослідників, і закладається міцне здоров'я людей, народжених восени.

  • Мають значення також сезонні коливання частоти простудних захворювань. Загалом у людей, народжених восени, набагато менше хронічних захворювань, ніж в інших,  вважають фахівці.
  • Вплив температури довкілля під час пологів або навіть зачаття може стати ще одним можливим поясненням незначної долі довгожителів серед людей, народжених в літні й весняні місяці, тому що температура довкілля впливає на якість сперми.

Також учені знайшли залежність дати смерті від дня народження. Вони дійшли висновку, що люди частіше помирають в період за 2 тижні до і два після дня народження. У цей період помирає третина жінок і половина чоловіків. Пояснюють це вчені тим, що дитина, з'являючись на світ, відчуває найсильніший біль. Цей стрес відкладає в пам'яті, і з наближенням дати народження організм згадує пережите і знову готується до стресу. Тому в цей період знижуються інші захисні ресурси організму.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини