MENU

Країнам НАТО треба бути готовим до ядерного конфлікту, – екс-чиновник Пентагону

472 0

Країнам НАТО треба бути готовим до ядерного конфлікту, – екс-чиновник Пентагону

Грегорі Вівер зазначив, що Путін продемонстрував високу схильність до ризику.

Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до можливого застосування тактичної ядерної зброї. Ядерний конфлікт може статися, коли США відволічуться на Китай, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Мляві дії російських військ в перші дні війни в Україні ризикують переконати деяких в НАТО, що майбутню російську загрозу Альянсу можна стримати, перш за все, шляхом переваги НАТО в звичайних озброєннях і посилення стримування застосування Росією ядерної зброї в майбутньому конфлікті. Це небезпечна помилка", - написав колишній високопоставлений чиновник Пентагону Грегорі Вівер у своїй статті.

Читайте також: "Ми готові": оскаженілий Медведєв видав, що Росія воюватиме з НАТО

За його словами, рішення президента РФ Володимира Путіна про вторгнення продемонструвало як високу схильність до ризику, так і глибокі прорахунки в плануванні процесу.

"Таке поєднання ризику і прорахунків викликає крайню тривогу, особливо в поєднанні з неодноразовими погрозами ядерної ескалації з боку Росії... Керівництво НАТО має зрозуміти, що дії російських сил в Україні, ймовірно, призведуть до збільшення залежності Росії від ядерної зброї. У гіпотетичній майбутній війні з НАТО Росія, швидше за все, відчує необхідність застосувати ядерну зброю на більш ранньому етапі конфлікту або для досягнення перемоги, або для запобігання поразки. Це означає, що стримування обмеженої ядерної ескалації з боку Росії стане навіть більш важливим, ніж стримування російської агресії із застосуванням звичайних озброєнь", - зазначено в статті.

Читайте також: Після нас хоч потоп: як Росія впевнено вбиває саму себе

Екс-чиновник Пентагону вважає, що ядерний конфлікт може статися в момент, коли США відвернуться на війну з Китаєм за Тайвань, і американські сили будуть розділені між двома театрами військових дій, тому стримування застосування Росією ядерної зброї проти НАТО залишиться невідкладним завданням навіть після закінчення війни в Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини