Нью-Йорк поступово йде під воду: можуть постраждати 8 млн людей та десятки тисяч будівель. ВІДЕО
Прискорене просідання Нью-Йорка означає, що в майбутньому він ризикує бути повністю або частково затопленим.
Як пише Space, Нью-Йорк поступово, але впевнено йде під воду. Щороку ґрунт під мегаполісом опускається приблизно на 1,6 міліметра, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Бретт Баззанга, провідний учений, який проводив дослідження, зазначив, що детальне картографування показало такі закономірності в русі землі в Нью-Йорку, які раніше не були помічені. Такі райони Квінса як злітно-посадкова смуга 13/31 аеропорту Ла-Гуардія та стадіон Артура Еша, опускаються швидше, ніж інші, в середньому по місту. І, судячи з усього, причиною цього є фундаментальна помилка їхнього розміщення. Річ у тім, що ці об'єкти побудовані на звалищах.
Читайте також: Тотальне вимирання, суперконтинент та пекельна спека: вчені змоделювали "недалеке" майбутнє Землі
З іншого боку, деякі райони міста, навпаки, піднімаються. Наприклад, у Східному Вільямсбурзі в Брукліні спостерігається щорічний підйом на 15,2 мм. Роберт Копп, один зі співавторів дослідження, вважає, що винуватцями можуть бути такі види людської діяльності, як відкачування ґрунтових вод і використання ін'єкційних свердловин, однак для повної впевненості необхідно провести додаткові дослідження.
Загроза підвищення рівня моря тут у три-чотири рази вища, ніж у середньому вздовж атлантичного узбережжя Північної Америки, йдеться у дослідженні. У разі повені 8,4 млн жителів Нью-Йорка, для якого характерна висока концентрація населення, загрожує різного ступеня небезпека.
Читайте також: Пінгвінам в Антарктиді загрожує масова загибель: експерти назвали причину
Але навіть якщо повені найближчими роками не буде, під загрозою опиниться цілісність самих хмарочосів: тривалий вплив морської води призводить до корозії арматури та послаблення бетону у фундаментах. Серед районів, що занурюються під воду швидше за інші — найбільш густонаселені: Квінс, Бруклін та нижній Мангеттен.
Автори дослідження не дають точних прогнозів, коли це відбудеться, однак кажуть, що прискорити затоплення можуть й інші фактори: екстремальні зливи, урагани, що відбуваються все частіше через антропогенний вплив на довкілля.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки