MENU

Археологи з'ясували, що в Європі люди палеоліту з'їдали покійників під час похоронних обрядів

692 0

Археологи з'ясували, що в Європі люди палеоліту з'їдали покійників під час похоронних обрядів

Британські вчені з Музею природної історії у Лондоні виявили найдавніші свідчення канібалізму як частини похоронної традиції. На це вказують залишки людських кісток із порізами та слідами зубів віком 15 тис. років, знайдені в печері Гофа на південному сході Англії.

Дослідження опубліковано у науковому журналі Quaternary Science Reviews (QSR), інформує UAINFO.org.

За словами фахівців, вживання в їжу покійників, мабуть, було досить поширене за часів палеоліту на території Північної та Західної Європи. При цьому канібалізм був обумовлений не голодом, а культурною традицією, що існувала тоді.

Читайте також: Родичі людини обробляли один одного на м'ясо: знайдені найстаріші свідчення канібалізму

«Замість того, щоб ховати своїх покійних, ці люди їли їх. Ми інтерпретуємо докази того, що канібалізм неодноразово практикувався по всій північно-західній Європі протягом короткого періоду часу», — пояснила експертка з еволюції людської поведінки Сільвія Белло.

Вчені зазначили, що такі традиції були притаманні представникам мадленської культури — однієї з двох культур, які домінували в Європі в епоху пізнього палеоліту між 23 і 14 тис. років тому.

Поряд із мадленською також існувала епіграветська культура, в якій покійників ховали відносно звичним для сучасної людини образом.

Читайте також: Блогер-мандрівник розповів про плем'я канібалів, яке карає злодіїв, пожираючи все, окрім пенісів

Дослідники зазначили, що на символічний характер канібалізму серед мадленських людей вказують як свідчення їх полювання на різних тварин, так і декоративні предмети, виготовлені з останків померлих. Серед подібних артефактів опинилися чаша з черепа та вкрита гравіюванням кістка.

Дослідники припускають, що мешканці доісторичної Європи перестали їсти покійних через те, що епіграветські люди згодом повністю витіснили мадленіанців.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини