Британія і Франція тиснуть на Шольца з вимогою передати Україні ракети Taurus, – NYT
З огляду на те, що контрнаступ ЗСУ просувається не надто швидкими темпами, Велика Британія і Франція, які надають Києву ракети великої дальності, тиснуть на Німеччину з вимогою передати Україні Taurus.
Як пише The New York Times, наразі позиція канцлера Німеччини Олафа Шольца залишається незмінною, адже ФРН передає Україні зброю в синергії зі США, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Поки що адміністрація президента США Джо Байдена не зробила публічних заяв про те, що вона відправляє Україні свої армійські тактичні ракетні системи ATACMS, які можуть дати значний імпульс у контрнаступі проти окупантів.
"Але європейські чиновники та експерти з безпеки кажуть, що вони очікують швидкої заяви США, яка підвищить ставки для канцлера Німеччини Олафа Шольца, щоб він пожертвував Україні ракети Taurus", – зазначає видання.
Те, що на Шольца чинять тиск, підтвердила голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн. За її словами, Шольц перебуває під сильним тиском і, можливо, захоче припинити цю дискусію.
Читайте також: Бен Воллес закликав Німеччину передати Україні ракети Taurus
Однак вона уточнила, що якщо американці дадуть "зелене світло" на постачання своїх ATACMS, то це може призвести до постачання Німеччиною ракет Taurus.
Представник уряду Німеччини заявив у четвер, що позиція Шольца залишилася незмінною порівняно з минулим місяцем, коли канцлера безпосередньо запитали про Taurus, і він дав зрозуміти журналістам, що жодного рішення ухвалено не було.
Протягом більшої частини минулого року уряд Німеччини прагнув оголосити про передачу бронетехніки, систем ППО і танків одночасно з аналогічними заявами з боку Сполучених Штатів.
"Ракети великої дальності є однією з останніх великих систем озброєнь, які Україна зажадала від Заходу, але побоювання, що вони можуть завдати удару по російській території та призвести до ескалації війни, посіяли небажання як у Берліні, так і у Вашингтоні відправляти їх", – пише NYT.
Читайте також: США дадуть Україні "малоефективні" для Криму ракети ATACMS, – генерал Ходжес
Уряд Шольца висловив стурбованість тим, що Росія може переробити ракету Taurus і розробити способи протидії їй, якщо її компоненти будуть зібрані на місці завдавання ударів. Також у Берліні запевняли, що їм доведеться відправити свій персонал в Україну для роботи з цими ракетами, чого вони робити категорично не хочуть.
Але Штрек-Циммерманн і деякі експерти відкинули ці твердження, оскільки українці раніше вже навчалися на інших західних системах озброєння в країнах НАТО.
У четвер, 5 жовтня, німецький законодавець Антон Хофрайтер від партії Зелених сказав, що небажання пана Шольца "зміцнює віру Путіна в те, що він виграє війну в довгостроковій перспективі".
"Це надсилає абсолютно неправильний сигнал", – наголосив Хофрайтер.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки