MENU

Атака ХАМАС на Ізраїль зруйнувала відносини Нетаньягу та Путіна, – WSJ

1034 0

Атака ХАМАС на Ізраїль зруйнувала відносини Нетаньягу та Путіна, – WSJ

Протягом багатьох років прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху підтримував теплі відносини з російським диктатором Володимиром Путіним. Втім, нещодавній напад ХАМАСу поклав кінець вищезгаданому союзу.

Про це пише The Wall Street Journal, інформує UAINFO.org з посиланням на "РБК-Україна".

Як пише видання, навіть вторгнення Росії на територію України й потепління у її відносинах з Іраном - не змогли підірвати співпрацю з Ізраїлем. Лідери країн продовжували підтримувати зв'язок, а Нетаньяху оголосив про позаблоковий підхід до війни в нашій країні, відмовившись надавати ЗСУ летальну допомогу або системи протиповітряної оборони.

"Тепер, після смертоносної атаки підтримуваних Іраном бойовиків ХАМАС на Ізраїль, ці розмови, схоже, припинилися. Путін - один з небагатьох світових лідерів, який не подзвонив Нетаньяху, щоб висловити співчуття у зв'язку з загибеллю понад 1300 ізраїльтян, вбитих ХАМАСом під час цієї атаки", - розповідає WSJ.

З початку війни в Україні відзначаються більш широкі тектонічні зрушення, які відбуваються в ролі Росії на Близькому Сході. У пошуках зброї й союзників Путін трансформував свої відносини з Іраном й зміцнив зв'язки з арабськими країнами, такими як Єгипет, Ірак і Об'єднані Арабські Емірати.

Читайте також: Президент Ізраїлю різко відповів на запитання про те, чи дотримується країна законів ведення війни

"Тепер Москва розглядається як закладка основи стратегічних відносин з Ісламською республікою, яка постачала тисячі БпЛА Shahed", - пише видання додавши, що Росія, зі свого боку, поставила у відповідь навчально-тренувальні літаки Як-130 Ірану й розглядає можливість продажу Су-35, що може змінити баланс повітряних сил на Близькому Сході.

"Росія шукає партнера, який може надати зброю, але її обійми з Іраном зумовлені також ширшими антизахідними настроями", - каже Ніколай Кожанов, експерт з російсько-іранських відносин в Катарському університеті.

Зокрема обійми Ірану та Росії поширились на спонсорований Тегераном ХАМАС, який нещодавно вдерся в Ізраїль. За останній рік щонайменше дві делегації високого рівня прилітали до Москви на переговори.

На вихідних ХАМАС подякував диктатору за позицію щодо "триваючої сіоністської агресії проти нашого народу і його неприйняття облоги Гази".

Зокрема Російська Федерація не засудила атаку терористів на Ізраїль, а депутат Держдуми Росії Андрій Гурульов, зі свого боку, відзначив союз Єрусалиму з США та союз Москви з Іраном й "навколишнім мусульманським світом".

Читайте також: Трамп розкритикував Нетаньяху і назвав бойовиків "Хезболли" дуже розумними

Зміцнення зв'язків Москви з Іраном сьогодні є повторенням позиції Радянського союзу, який у часи холодної війни, аби протистояти американським партнерам й зберегти свої позиції в найбідніших країнах світу - озброїв найбільших ворогів Ізраїля. Це, зі свого боку, призвело до Шестиденної війни 1967 року і війни Судного дня шістьма роками пізніше.

"Тим часом Кремль має внутрішні причини вітати війну далі від російських кордонів. Напередодні президентських виборів у Росії, запланованих на березень, Кремль шукає спосіб відволіктися від війни в Україні. Путін часто підтримував своє 23-річне правління Росією, використовуючи державні ЗМІ, щоб ігнорувати внутрішні проблеми, зосереджуючись на безладі за кордоном", - пише видання.

З минулих вихідних війна в Україні була витіснена з перших шпальт газет по всьому світу й у самій Росії, де ЗМІ переключились на Ізраїль й Сектор Гази.

Зокрема російські високопосадовці вважають, що конфлікт в Ізраїлі є ударом по престижу США й змусить Вашингтон зробити оцінку власних можливостей щодо одночасного постачання допомоги Києву і Єрусалиму.

Читайте також: Зеленський передав Нетаньяху інформацію про зв'язки Росії з ХАМАС

"Путін у своїх перших коментарях щодо нападів ХАМАСу на початку минулого тижня розкритикував США, назвавши ці напади "яскравим прикладом провалу політики Сполучених Штатів на Близькому Сході", які ніколи не захищали інтереси палестинців у мирних переговорах. У п'ятницю він заявив, що Ізраїль має право захищатися від нападів з боку ХАМАС, але закликав до мирних переговорів, які мають привести до створення незалежної палестинської держави", - додає видання.

Зокрема зі звинуваченнями в бік США виступив міністр закордонних справ Сергій Лавров. Через кілька днів після вторгнення ХАМАСу посадовець зустрівся з головою Ліги арабських держав Ахмедом Абуль Гейтом. Обидва закликали до негайного припинення вогню і проведення переговорів за міжнародної підтримки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини