MENU

Чим корисні пробіотики після 50 років?

534 0

Пробіотики — це живі мікроорганізми, які здатні бути корисними, якщо прийняті в достатній кількості. Принаймні, так зазначають у Всесвітній організації охорони здоров’я. Відповідно до цього визначення, пробіотичні засоби можна вважати потрібними для людського організму. При правильному використанні вони дозволяють зміцнити імунітет та налагодити процес травлення. Але якщо все в цілому нормально, чи потрібно їх приймати дорослим, особливо після 50 років?

Головні механізми впливу пробіотиків

Після потрапляння в організм пробіотичний засіб не відразу починає діяти. Лікам потрібно потрапити в кишківник, щоб там у відповідних умовах активізуватись та почати виконувати свої функції. Загалом проявляються такі механізми впливу:

  • Синтез молочної кислоти — дуже важливий чинник, завдяки якому в кишківнику зростає рН, а разом з тим зменшується активність хвороботворних бактерій.
  • Підтримка імунітету — пробіотики здатні покращувати роботу білих кров’яних клітин шляхом збільшення концентрації специфічних хімічних сполук. Внаслідок цього організм починає краще протистояти інфекції.
  • Покращення травлення — пробіотики часто використовуються як ліки від діареї для дорослих, оскільки нормалізують мікрофлору й тим самим усувають патогенні чинники.
  • Витіснення патогенної мікрофлори — пробіотикам, так само як і шкідливим бактеріям, потрібні поживні речовини, використовуються практично одні й ті ж складові, тому внаслідок конкуренції відбувається зменшення кількості патогенної мікрофлори.

Таким чином діють корисні для кишківника мікроорганізми. Особливу ефективність проявляють Saccharomyces boulardii, відомі пробіотичні дріжджі. Можна дізнатись більше про подібні пробіотики від діареї на Еnterol.ua

Але чому саме варто приймати пробіотичні засоби після 50 років?

Користь пробіотиків в літньому віці

При схильності до діареї та подібних розладів травлення корисні мікроорганізми дозволяють зменшити частоту та тривалість неприємних проявів. Деякі штами позитивно впливають на роботу серцево-судинної системи. Також після 50 років часто спостерігається лактозна недостатність, а покращити ситуацію дозволяють пробіотичні засоби, що сприяють розщепленню молочного цукру та білку.

Деякі дослідження показали, що харчова алергія та висипи на шкірі нерідко пов’язані з порушенням мікрофлори кишківника. Усунути подібні негаразди допомагає відновлення чисельності корисних мікроорганізмів, яке відбувається за участі пробіотиків. 

Також в старшому віці часто спостерігається здуття живота через порушення балансу лактобактерій та біфідобактерій. Відновити рівновагу допомагають правильно підібрані пробіотики. Головне — дотримуватись правил використання засобів. Зокрема важливо:

  • Віддавати перевагу перевіреним препаратам, для чого варто попередньо проконсультуватись у лікаря та довідатись про найбільш слушний саме для вас варіант.
  • Застосовувати неперервним курсом у потрібному дозуванні. В іншому разі — в організм надходитиме недостатня кількість корисних мікроорганізмів, через що очікуваних результатів не буде досягнуто.
  • Правильно зберігати, якщо планується тривале лікування і попередньо були придбані засоби на весь курс.

Додатково часто практикується використання пробіотиків під час антибіотикотерапії. Це дає можливість запобігти розвитку діареї через дисбактеріоз. Тому варто подбати про своє здоров’я завчасно, тим більше що сучасних можливостей достатньо, щоб зробити це якнайкраще.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини