Єлецький монастир на Чернігівщині остаточно забрали у московської церкви
Єлецький монастир
Господарський суд Чернігівської області відмовив у задоволенні позову УПЦ МП щодо визнання поновленим договору про безоплатне користування майном Єлецького монастиря. Тобто цю історичну спадщину остаточно забрали у московської церкви.
Про відповідне судове рішення інформує Міністерство культури та інформаційної політики України, інформує UAINFO.org
“Сьогодні, 26 жовтня 2023 року, Господарський суд Чернігівської області прийняв рішення по справі за позовом Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви до Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів Стародавній” та відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим”, – йдеться у дописі..
Суд погодився з позицією Мінкульту та заповідника, що договір 2016 року про безоплатне користування комплексом споруд Єлецького монастиря не вважається відновленим, а отже, управління Чернігівської єпархії УПЦ МП з 15 вересня 2021 року незаконно і без будь-якої правової підстави користується державним майном заповідника, зокрема Успенським собором та келіями.
Єлецький Успенський монастир заснований у XI столітті чернігівським князем Святославом Ярославичем (1027-1076) як заміська князівська резиденція. Був реконструйований у XVII столітті. На території монастиря містяться Успенський собор (XII століття), 36-метрова надбрамна дзвіниця, Петропавлівська церква з трапезною, келії, усипальниця Лизогубів, дерев’яний будинок архімандрита Феодосія Углицького (1688).
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки