MENU

Випромінювання від мобільного телефону визнали шкідливим для сперми

473 0

Випромінювання від мобільного телефону визнали шкідливим для сперми

Велике популяційне дослідження за участю молодих чоловіків підтвердило, що більш часте використання мобільних телефонів пов'язане з падінням якості сперми.

Вчені з Женевського університету, Швейцарського центру прикладної токсикології людини та Швейцарського інституту тропічної та громадської охорони здоров'я провели велике дослідження за участю чоловіків віком 18-22 роки та підтвердили, що часте використання мобільних телефонів корелює з меншою кількістю сперматозоїдів та нижчою концентрацією сперматозоїдів. Про це автори розповіли у статті, опублікованій у журналі Fertility and Sterility, інформує UAINFO.org.

Кожна шоста пара стикається з безпліддям – неможливістю зачати дитину як мінімум через рік регулярних спроб. Частково провина лежить на чоловікові, але фахівці не до кінця розуміють причини зниження якості сперми. Звичайно, на це впливають фактори навколишнього середовища і спосіб життя: харчування, шкідливі звички (куріння і пристрасть до алкоголю), стреси.

"В останні десятиліття ми стали набагато частіше використовувати мобільні телефони, тому зростає занепокоєння з приводу можливого згубного впливу радіочастотних електромагнітних полів таких пристроїв на здоров'я людини й, зокрема, на репродуктивну функцію", - зазначили вчені.

Читайте також: Менше, ніж ви гадаєте: вчені визначили, скільки потрібно тренуватись, щоб компенсувати шкоду від надмірного сидіння

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, мобільні телефони є малопотужними радіочастотними передавачами, що працюють на частотах від 450 до 2700 мегагерців (сучасні пристрої – від 800 до 2200 мегагерців) при пікових значеннях потужності від 0,1 до 2Вт. Але гаджет передає потужність тільки при включенні, тому і потужність, і вплив радіочастоти на власника телефону швидко зменшується при віддаленні від пристрою.

Автори нового дослідження вирішили залучити молодих чоловіків: до вибірки увійшли жителі Швейцарії віком 18-22 роки, які вирушали до триденного військового тренувального табору в шести кантонах, щоб перевірити, чи придатні вони до служби.

Трьома місяцями раніше дослідники зв'язувалися з учасниками та просили їх заповнити дві анкети: перша стосувалася загального стану здоров'я і способу життя, а друга призначалася для батьків і охоплювала період до зачаття. Зокрема, чоловіків запитали, чи є у них мобільний телефон, як часто вони ним користуються і де зберігають (наприклад, у кишені штанів, куртці, у чохлі на поясі).

Читайте також: 8 базових правил для якісного сну: що допоможе вам виспатися

Спостереження тривало з вересня 2005 року по листопад 2018 року. За цей час вдалося отримати заповнені анкети від 5605 чоловіків, з яких 2886 надали зразки сперми та пройшли ретельне обстеження в уролога. Також молодим людям вимірювали зріст і вагу, об'єм яєчок, розраховували індекс маси тіла, фіксували дату і час останніх сім'явипорскувань.

Середня концентрація і кількість сперматозоїдів були значно вище у випробовуваних, які використовували гаджет не частіше одного разу на тиждень (56,5 мільйона сперматозоїдів на мілілітр еякуляту і 153,7 мільйона на мілілітр відповідно) в порівнянні з учасниками, які використовували телефони понад 20 разів на день (44,5 мільйона на мілілітр і 120 мільйонів на мілілітр відповідно). Тобто падіння концентрації сперматозоїдів склало 21%, а їх загальна кількість – 22%.

Вчені не виявили ніяких відмінностей в рухливості гамет і їх морфології. 

Крім того, зв'язок між використанням мобільних телефонів і концентрацією сперматозоїдів був більш виражений між 2005 і 2007 роками й поступово слабшав: дослідники пов'язали це з переходом на нові технології від 2G до 3G і 4G. Хоча 85,7% молодих людей заявили, що носять гаджет у кишені штанів.

Читайте також: Середземноморська дієта може знищити жир на животі, спричинений старінням, – нове дослідження

"Наше дослідження, яке припускає негативний вплив радіочастотних електромагнітних полів і використання мобільних телефонів на концентрацію і кількість сперматозоїдів, порушує два важливих питання: як це може вплинути на фертильність і який механізм впливу на кількість сперматозоїдів", – додали вчені.

Там також підкреслили, що проаналізована вибірка поки що є найбільшою в дослідженнях на цю тему. Однак існували обмеження: перше полягало в тому, що дані про використання телефону були взяті з самозвітів; по-друге, що з появою нових технологій будуть потрібні більш сучасні проспективні обсерваційні дослідження. Зараз ініційовано нове дослідження, яке дозволить сформувати обґрунтовані висновки з цього питання.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини