MENU

Вчені назвали найпростіший спосіб знайти інопланетне життя

831 0

Вчені назвали найпростіший спосіб знайти інопланетне життям

Для того, щоб знайти далекі планети на яких потенційно може існувати позаземне життя, вчені повинні шукати небесні тіла, атмосфера яких нагадуватиме земну, але з далекого минулого. Мова йде про незвично високий рівень кисню, озону та метану.

Про це йдеться у дослідженні астрономів з Корнельського університету Лізи Кальтенеггер та Ребекки Пейн. Їхня робота опублікована у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

У своєму дослідженні Кальтенеггер і Пейн використовували кліматичні моделі та геологічні дані, щоб з'ясувати, скільки кисню та інших газів містила атмосфера Землі у важливі моменти протягом останніх 500 мільйонів років. Далі вони змоделювали, який вигляд мала б така Земля з минулого, якби її транзит на тлі Сонця спостерігали астрономи у далеких світах.

Транзитний метод використовується земними вченими при дослідженні екзопланет. Він полягає в спостереженні за планетою в той час, коли вона проходить між Землею та своєю зіркою. В цей період космічне тіло блокує світло зірки, але частина цього світла проходить крізь тонкий шар атмосфери по краях планети. Завдяки тому, що різноманітні сполуки в атмосфері матимуть свій хімічний відбиток (простіше кажучи – колір), який підсвічуватиметься сяйвом зірки, вчені можуть вивчити, які саме гази містить спостережувана планета.

Ідея ж астрономів із Корнельського університету полягає у тому, що чим більше конкретного газу буде в атмосфері, тим краще ми зможемо його бачити. Наприклад, коли на Землі з'явилися перші динозаври, рівень кисню в атмосфері знаходився на історичному максимумі і становив, за оцінками, від 30 до 35 відсотків атмосфери (зараз – близько 21 відсотка).

Тому, як вважає Пейн, для далеких спостерігачів Земля могла виглядати ще більш розвиненою і багатою на життя планетою лише тому, що в атмосфері було так багато кисню.

Разом із тим, сам по собі кисень не є доказом того, що на планеті існує життя чи вона хоча б придатна для проживання. Проте, якщо в атмосфері планети багато кисню, вона варта того, аби вивчити її краще.

Важливо буде знайти комбінацію кисню та метану, оскільки обидві хімічні речовини виробляються живими істотами, геологічними процесами та хімічними реакціями у верхніх шарах атмосфери. Важливе уточнення також в тому, що метан і кисень не люблять співіснувати дуже довго. Зокрема, на Землі ультрафіолетове випромінювання змушує їх змішуватися, утворюючи вуглекислий газ і водень.

Тому якщо вони є в атмосфері планети у значній кількості, це, ймовірно, означає, що на поверхні є певне джерело, яке здатне постійно поповнювати їх запаси. Таким джерелом можуть бути живі істоти, що дихають.

Пейн вважає, що більшість астробіологів вважали б переконливим доказом життя на планеті "наявність великої кількості кисню та озону і, принаймні, стабільної, але меншої кількості метану".

Якщо там також будуть умови для існування води, то це означатиме, що "це місце дійсно варте того, щоб на нього подивитися".

Пейн також пояснила, що пошук планет подібних до Землі з минулого не лише простіший, оскільки планети легше розпізнати, але має й сенс у тому, що вчені зможуть скласти загальне уявлення про те, яким буде цей світ у майбутньому.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини