Портников спрогнозував, що закінчення війни може приголомшити і українців, і росіян
Політичний експерт та журналіст Віталій Портников вважає, що українці повинні адаптуватись до життя в умовах війни.
Він зазначив, що якщо в України та Росії будуть ресурси, то війна може тривати й до 2035 року, проте, на його думку, - це може і швидше закінчитись. Про це журналіст сказав в ефірі "Говорить великий Львів", інформує UAINFO.org.
"У воюючій країні люди повинні адаптуватись до реальної ситуації. Люди повинні адаптуватись до війни. Якщо раптом воєнні дії закінчаться дуже швидко, а чим швидше вони закінчаться - тим більш складним буде їхній результат для українського суспільства. Але хай би мир, коли б він не наступив, буде для українців приємним бонусом. Адаптуватись та жити у війні для українців - це дуже важливий момент у ситуації, коли мир стає теорією. Колись теорією була війна. Зараз для українських громадян теорія - це мирне життя", - пояснив Портников.
Читайте також: "Вихід ЗСУ на державні кордони 91-го – це не перемога": Портников зробив невтішний прогноз щодо закінчення війни
Український журналіст розповів, як на початку повномасштабної війни він розмовляв із західними партнерами й ті прогнозували, що війна триватиме, як у Сирії. Проте він зазначив, що все залежатиме від ресурсів.
"Ми можемо впевнено говорити про 2033-2035 рік, коли сторони зрозуміють, щодо закінчення ситуації. Але я впевнений, що ресурсів для такої довгої війни не вистачить і вже скоро ми зустрінемось з таким варіантом закінчення війни, який може бути приголомшливим, як для росіян, так і для українців", - пояснив він.
Читайте також: Як і коли може закінчитися війна Росії проти України: полковники ЗСУ назвали можливі сценарії
Портников зазначив, що спочатку українців переконували, що війна скоро закінчиться через неповагу та некомпетентність.
"Я маю на увазі не владу, а тих спікерів, які заспокоювали. Багато хто каже - і добре, бо так ми б з'їхали з глузду. Але я хочу запитати - а яка різниця, в який момент потрапити до психіатричної лікарні? У лютому чи березні минулого року, чи лютому-березні 2025 року. Бо коли ми не готові до випробувань - психіка ламається", - сказав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки