MENU

Як би не закінчилася війна, Росія не визнає кордонів України. І далі є кілька варіантів, – Портников

1829 0

Як би не закінчилася війна, Росія не визнає кордонів України. І далі є кілька варіантів, – Портников

Зараз фактично є два сценарії завершення війни з Росією: російський передбачає поділ України та анексію частини територій, а український – цілковиту деокупацію країни. Проте відомий аналітик, публіцист та журналіст Віталій Портников вважає, що насправді їх чотири.

Про це він розповів виданню Оbozrevatel, інформує UAINFO.org.

Портников зазначив, що наразі всі демократичні країни підтримують нашу державу, диктаторські режими теж солідарні одне з одним, тому Китай і підтримує ідею РФ. Проте китайський план не має жодного значення, бо Китай – це одна з держав диктаторського табору.

"Звичайно, Китай зацікавлений у перевазі Росії, Китаю абсолютно не цікаво, чи буде Україна існувати на політичній мапі світу, чи не буде. Для Китаю Україна така сама провінція Росії, як Тибет провінція Китаю. Просто з Тибетом вийшло, а з Україною поки що не вийшло, але якщо вийде – буде ще один "Тибет", жодних проблем немає.

Значення має те, наскільки Китай готовий акцептувати застосування Росією ядерної зброї як останнього аргументу. Хоча треба усвідомлювати, що жоден лідер світу не може реально вплинути на намір Путіна. Він може зважувати ризики тих чи інших своїх кроків, але в будь-якому разі Путін абсолютно не залежний від будь-яких зовнішніх хвиль, бо він голова держави з ядерною зброєю", – розповів Портников.

Читайте також: Чи може Путін програти війну і лишитися при владі: Портников дав однозначну відповідь

Щодо того, як може закінчитися війна, то цього ніхто не знає, проте є чотири реальні сценарії, вважає журналіст.

"Перший – це вихід України на свої кордони та вступ до НАТО, що буде означати мир, принаймні до того моменту, поки у Москві та Пекіні не вирішать, що готові до реального конфлікту з НАТО із застосуванням ядерного компонента. Я думаю, що цього може не відбутися, в принципі, ніколи.

Другий – це вихід на територіальні кордони без застосування гарантії безпеки, без НАТО. Це буде означати продовження війни в осяжному майбутньому.

Третій – це не вихід на міжнародно визнані кордони та вступ до НАТО, що теж буде означати мир і спроби мирним шляхом вирішити питання територіальної цілісності, чого може ніколи не відбутися.

Четвертий – це сценарій не виходу на міжнародно визнані кордони та не вступу до НАТО, що буде означати відновлення війни в осяжному майбутньому.

Читайте також: Портников: У колоді Путіна немає козирів. Він – шістка

І треба чітко розуміти, що як би не закінчилася війна, будь-яка лінія, на яку вийдуть Збройні сили України, все одно буде лише демаркаційною лінією для Росії. Росія не визнає державних кордонів України ні в якому разі, не буде жодної угоди з цього приводу, Росія буде вважати Україну державою, що окупує територію РФ. Ось це реальність, в якій ми будемо жити наступні 20 років. Якщо при цьому Захід проявить політичну волю, і ми вступимо до НАТО, то це буде мирна реальність, якщо Захід не проявить політичної волі й ми не вступимо до НАТО, то це буде реальність довгих і нескінченних воєнних конфліктів різної інтенсивності", – стверджує Портников.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини