Астрономи наблизилися до розкриття причини таємничих вибухів у космосі
Таємничі вибухи в космосі, які називають швидкими радіосплесками (FRB), можуть бути пов’язані з найекстремальнішими зірками в нашому Всесвіті, припускають вчені.
Дослідники вперше зафіксували FRB у 2007 році. Дотепер походження цих раптових вибухів в космосі залишається невідомим, але у вчених з’явився один можливий підозрюваний: нейтронні зірки з надпотужним магнітним полем, або магнетари, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Команда дослідників з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка (MPIfR) та Університету Манчестера виявила зв’язок між цими спалахами та нейтронними зірками під час нещодавнього дослідження.
Наразі астрономам відомо близько 30 магнетарів, і приблизно 6 з них випромінюють радіохвилі. Команда вчених детально розглянула окремі імпульси 6 відомих магнетарів. Потім вони досліджували ці імпульси за допомогою одного з найбільших на Землі повністю керованих радіотелескопів — радіотелескопа Effelsberg в Німеччині, пише Space.
Спостереження дозволили їм припустити, що FRB походять від магнетарів за межами Чумацького Шляху або позагалактичних магнетарів, оскільки їхні імпульси мали схожу структуру.
«Коли ми збиралися порівняти випромінювання магнетарів із випромінюваннями FRB, ми очікували на подібність», — зазначив у заяві Майкл Крамер, перший автор статті за результатами дослідження та директор MPIfR.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки