MENU

Три роки потому: результати роботи Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей

112 0

Становлення грального бізнесу - тривалий процес, що вимагає постійних змін та доопрацювань. Так, з 2020 року, після ухвалення закону про легалізацію, в рейтинг казино України увійшли вже 15 ліцензованих операторів. Їхнє офіційне оформлення дозволяє щорічно поповнювати скарбницю країни великими податками. Також ця процедура захищає гравців від шахрайських дій та надає їм деякі переваги. Наприклад, можливість отримувати фриспіни за реєстрацію, кешбек під час виведення коштів та інші. Напередодні 2024 року КРАЇЛ підбила підсумки виконаних робіт.

Реальні показники

Як відомо, перші дозволи на діяльність гральних закладів були видані у 2021 році. Згідно зі звітом, опублікованим на офіційному сайті регулятора, з того часу вдалося:

  • видати 6112 дозволів на роботу клубів з азартними іграми;

  • поповнити держбюджет на суму 4,2 млрд грн (1,52 млрд грн було перераховано за поточний рік);

  • виявити 2077 незаконних онлайн-ресурсів.

Крім того, за останні 3 роки у боротьбі з ігровою залежністю було створено спеціальний Реєстр, що налічує вже понад 2000 осіб. Також систематично проводиться моніторинг ринку та всіх причетних до бізнесу осіб. Так, ґрунтуючись на підписаному Володимиром Зеленським законопроєкті № 145/202, було анульовано ліцензії двох брендів (Parimatch і Pointloto1) з "російським слідом". Ініційовано позапланові перевірки, призупинені раніше, для виявлення та усунення правопорушень.

Поточні проблеми

Попри обсяг виконаної роботи, сектор азартних ігор залишається молодим та не сформованим. Продовжується впровадження нових реформ, з'являються та зміцнюються нові учасники. На думку експертів, для стабілізації ринку необхідно встановити та дотримуватися однакових правил для всіх представників цієї сфери. Насамперед це стосується різниці вартості ліцензій для лотерей і закладів з іншими азартними іграми. Повноцінний розвиток грального бізнесу гальмує непідйомний вантаж оподаткування, яке, як і раніше, є найвищим серед країн Європи. Не можна недооцінювати і ставлення банків до грального бізнесу, зокрема у сфері безготівкової оплати послуг. Так, багато фінансових установ встановлюють обмеження кількості виплат виграшів гравцям на добу.

Особливу увагу заслуговує так званий сірий ринок, обороти якого досягають 45%. Можливість проводити великі суми, минаючи закон, необхідно жорстко перетинати, стимулюючи ліцензованих операторів конкурувати та розвиватися у правовому середовищі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини