Сигнал для України: як світ забув про війну в Сирії, що досі триває
Війна в Сирії триває вже 12 років. Від рук росіян люди гинуть там щодня.
Українська влада скаржиться, що на тлі спалаху насильства між Ізраїлем та Палестиною світ почав втрачати інтерес до України. Але є куди страшніший приклад того, як світ забув про варварську війну в Сирії, яку веде та ж таки Росія. Про це пише видання Politico, кореспондент якого колись розповідав про війну у Сирії, а зараз інформує світ про ситуацію в Україні, повідомляє UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Днями автор статті побував у Туреччині, де зустрів 48-річного Махмуда Амеда Насера, який привіз онука на лікування. Сирієць розповідає, що хлопчик дуже злякався звуку турецького цивільного авіалайнера в небі. Адже там, на підконтрольних повстанцям територіях Сирії, гул літака означає, що зараз на голови впадуть російські бомби.
"Ми з українцями маємо одного ворога, одного вбивцю", – сказав Насер.
Але на відміну від України сирійські повстанці не мають радарів, засобів ППО та систем попередження, що дають змогу цивільним заздалегідь сховатися від нальоту. І сотні іноземних журналістів не висвітлюють кожен російський удар по житловим будинкам. У Сирії смерть і руйнування відбуваються без особливого попередження або уваги з боку зовнішнього світу.
Читайте також: Штати знищили одного з ватажків ІДІЛ у Сирії, попри перешкоджання з боку РФ
"Російські військові продовжують воювати та чинити звірства в Сирії протягом восьми років, без жодних ознак сповільнення. Це сигнал для України про те, як довго Росія готова здійснювати невибіркові атаки, і попередження про те, що Росія здатна затягувати конфлікти на довгі періоди часу", – пише Politico.
Видання нагадує, що сирійська громадянська війна колись була центральною темою світової уваги. На деякий час повстанці мали певну симпатію Заходу, оскільки жорстокість диктатора Башара Асада у придушенні опору шокувала світ. Але з роками війна зайшла в глухий кут, і увага світу перейшла на інші події та інші конфлікти.
А тим часом, за підрахунками ООН, за 12 років в Сирії загинули щонайменше 306 тисяч людей, понад 80 на день. І це мінімальна оцінка. Неурядова британська організація "Сирійська обсерваторія" вважає, що в цій війні загинули понад 600 тисяч цивільних та солдатів.
Особливо трагічним видається те, що російське вторгнення в Україну стало однією з причин, чому світ практично забув про війну в Сирії. Щобільше, гуманітарні агентства ООН, іноземні урядові та неурядові фонди теж значною мірою переключили свою увагу та свої ресурси на Україну.
Читайте також: "Найбільша втрата для РФ із 2016 року": у Сирії ліквідували полковника ГРУ Олега Печевистого
І на цьому тлі країни Близького Сходу вже готові відновлювати нормальні відносини з режимом Асада, які вони гучно розірвали десятиліття тому. В травні сирійського диктатора вперше з 2011 року знову тепло вітали на саміті Ліги арабських держав — не зважаючи на величезну кількість доказів того, що він і його режим скоїли воєнні злочини.
Варто знати українцям і про долю сирійських біженців. Туреччина, колись така гостинна до них, з роками почала відвертатися. Привітне ставлення, яке біженці колись відчували в цій країні, вже згасло. Вороже ставлення турків до сирійців в побуті – не дивина.
Опитування у вересні 2018 року показало, що 83% турків негативно ставляться до сирійських біженців. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, який понад десять років тому приймав сирійських біженців як "наших братів", цього року під час своєї передвиборчої кампанії пообіцяв виборцям, що відправить назад до охопленої війною Сирії мільйон біженців.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки