MENU

Німеччина захлеснеться новою хвилею біженців: експерт попередив про наслідки поразки України

597 0

Німеччина захлеснеться новою хвилею біженців: експерт попередив про наслідки поразки України

Росія зміцнює свої позиції в Україні. Експерти з міграції попередили Німеччину про нову хвилю біженців.

У Німеччині побоюються, що потік біженців з України збільшиться, якщо Російська Федерація матиме успіхи на фронті. Армія РФ краще оснащена і перевищує чисельністю, а підтримка Києва з боку Заходу тане, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Якщо Путін доб'ється свого, і Україна програє війну, це може перетворити ще десять мільйонів людей на біженців", - сказав DW експерт з міграції та співзасновник берлінського аналітичного центру European Stability Initiative Джеральд Кнаус.

За його словами, це буде найбільша хвиля міграції з часів Другої світової війни.

Читайте також: Скільки людей виїхало за кордон і скільки зараз живуть в Україні: демографка озвучила цифри

"Якщо великі міста, такі як Харків та інші, будуть зруйновані, якщо кількість жертв зростатиме, а надія падатиме, то ми можемо зіткнутися з найбільшим у світі рухом біженців з 1940-х років", - попереджає експерт.

Хельге Лінд, представник із внутрішніх справ правлячої Соціал-демократичної партії (СДПН), не вважає, що цифри будуть непомірними.

"Однак подальше збільшення чисельності, звісно, можливе, якщо війна продовжить розростатися. Але немає жодних підстав говорити про те, що величезна хвиля біженців неминуча", - зазначив політик.

Скільки українців у Європі

За даними міграційної служби Mediendienst Integration, з 4,3 мільйона військових біженців близько 1,15 мільйона наразі перебувають у Німеччині, і їхня кількість постійно зростає.

Політики з консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) вже стурбовані цим.

"Як європейці, ми несемо особливу відповідальність за військових біженців із наших найближчих сусідів", - заявив політик із внутрішніх справ ХДС Торстен Фрай. "Але, звісно, в якийсь момент наші можливості досягнуть межі".

Читайте також: У Німеччині масово виявляють фальшивих “українців”: серед них багато громадян Угорщини

Незабаром після початку повномасштабної війни багато українців втекли до країн Європи, особливо до Польщі. Спочатку там було зареєстровано близько 1,6 мільйона українців, але це число потім скоротилося до трохи менше мільйона.

Німеччина нещодавно заявила про найбільшу кількість біженців з України. Кнаус з'ясував, що якщо підрахувати кількість біженців щодо чисельності населення, то вийде зовсім інша картина: у Болгарії кількість біженців становить 3,4%, у Польщі - 2,6%, у Чехії - 2,6%, а в Німеччині - лише 1,4%.

Європейська солідарність

Фрай наполягає на тому, що "Німеччина повинна впоратися з основним тягарем припливу біженців". Німецькому уряду необхідно терміново вжити заходів для рівномірного розподілу українців.

"Один тільки Баден-Вюртемберг прийняв більше військових біженців з України, ніж уся Франція", - сказав він.

У Баден-Вюртемберзі проживає 11 мільйонів осіб, тоді як у Франції - близько 68 мільйонів.

На думку Кнауса, ЄС не готовий до найгіршого сценарію, який може відбутися. Він зазначив, що політики як в уряді, так і в опозиції розгублені, тому що дедалі більше людей з інших країн також звертаються по захист у Німеччині.

Читайте також: Українці можуть вимерти через 200 років?: демографи ошелешили новим прогнозом

За прогнозами, цього року ще 300 тисяч осіб можуть попросити притулку в Берліна, що створить проблеми з житлом і подальшою інтеграцією.

"Місцева влада вже каже, що ми перебуваємо на межі своїх можливостей. Це означає, що якщо кількість людей з України знову значно збільшиться, то в Німеччині одразу ж почнуться нові міграційні дебати", - заявила Лінд.

Водночас політики та експерти сходяться в одному - найкращим виходом було б надати Україні масовану військову підтримку, щоб люди не тікали від війни.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини