MENU

Путін працює проти економіки Росії, яка досягла небезпечного стану – The Economist

519 0

Путін працює проти економіки Росії, яка досягла небезпечного стану – The Economist

Економіка Росії може не витримати зростаючих витрат на фоні обмеженої пропозиції та зростаючої інфляції. Причина – перебування у стані небезпечного перегріву.

Про це йдеться в матеріалі The Economist, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org 

Його автори пояснюють:

  • зроблені на початку повномасштабного вторгнення в Україну прогнози західних економістів і політиків, що РФ очікує на економічний крах, "виявилися абсолютно помилковими";
  • ба більше, російська економіка зростає – причому, досить впевнено;
  • однак це зростання стає дедалі більшою проблемою для країни – адже, серед іншого, все ще зростаючий попит стикається зі скороченням пропозиції, а це вже призводить до зростання цін на сировину, капітал і робочу силу.

"Російська економіка не витримає такого швидкого зростання. Якщо придивитися до економіки Путіна під час війни, стане ясно, що вона небезпечно перегрівається", – зазначають автори матеріалу.

Втрата контролю за інфляцією

Вони нагадують: у листопаді рівень інфляції до склав 7,5%. Тоді як місяцем раніше він був нижчим майже на цілий відсоток – і становив 6,7%. І хоча влада країни вже має досвід приборкання швидко зростаючої інфляції – впоравшись з цим завданням одразу після початку повномасштабного вторгнення, – цього разу вони "вони можуть втратити над нею контроль".

"На останньому засіданні Центробанку підняли відсоткові ставки на 2 процентні пункти, що вдвічі більше, ніж очікувалося. На наступному засіданні прогнозується аналогічне підвищення. Проте більшість прогнозистів вважають, що інфляція продовжить зростати", – пояснюють аналітики.

"Вороги" російської економіки

Крім того, наголошують вони, проти економіки РФ працюють й інші потужні чинники. Це:

  • все той же швидко зростаючий попит при нестачі пропозиції;
  • відтік робочої сили – насамперед високоосвічених людей;
  • виведення капіталу іноземними інвесторами;
  • швидке зростання номінальної зарплати, витрати на яку "компанії перекладають на клієнтів" – тобто, підвищують ціни на свою продукцію/послуги;
  • рекордно низький рівень безробіття, що "спонукає робітників вимагати набагато вищі зарплати".

Путіна не цікавлять проблеми в економіці

Водночас, констатується, президента РФ Путіна не цікавлять проблеми економіки його країни. Адже "маючи велику фінансову міць, у майбутньому він може збільшити витрати".

Так, вже ухвалено рішення збільшити військові витрати у 2024 році до 6% ВВП – "найвищого показника з часів розпаду СРСР". А на тлі наближення виборів у РФ почали збільшувати соцвиплати.

"Це віщує ще швидшу інфляцію. Але як і в багатьох попередніх випадках, у Росії є речі важливіші, ніж економічна стабільність", – резюмують аналітики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини