Гроші закінчились, а допомога йде: як США досі вдається надсилати зброю Україні
У листі до Конгресу на початку грудня директор з бюджету Білого дому Шаланда Янг категорично заявила, що гроші на допомогу Україні закінчилися. Але відтоді США оголосили про ще три пакети допомоги на загальну суму 475 мільйонів доларів.
Як таке можливо? З'ясувалось, що це пов’язано зі складними програмами, за якими надсилається допомога Україні, пояснює "Голос Америки" з посиланням на AP, інформує UAINFO.org.
Є два джерела надходження грошей на зброю та безпекову допомогу, створені спеціально для допомоги Україні. Одне з них - це президентські повноваження PDA, згідно з яким США надають зброю, яка вже є у них. Інше – Ініціатива сприяння безпеці України (USAI), яка фінансує довгострокові контракти на озброєння.
Читайте також: "Є два сценарії": експосол України у США розповів про подальшу допомогу зі Штатів
Гроші на USAI витрачені всі, і гроші PDA теж закінчилися. Але потім Пентагон вирішив, що він завищив вартість зброї, яку він уже надіслав Україні, на 6,2 мільярда доларів. Це створило резерв у 4,4 мільярда доларів, який повільно скорочується.
Тож саме пакети PDA продовжували анонсувати кожні кілька тижнів. Але враховуючи скорочення грошей, останні пакети були меншими - близько 200 мільйонів доларів або менше, порівняно з попередніми, які часто становили 400-500 мільйонів доларів.
Читайте також: Європі доведеться компенсувати Україні втрату американської підтримки, – Пісторіус
Теоретично Пентагон мав би достатньо обладнання, щоб пропонувати ці менші пакети протягом місяців. Водночас на полицях Пентагону може бути недостатньо запасів, тому деякої зброї може бракувати.
Фінансування Конгресу на закупівлю зброї на заміну тій, яку США надсилають Україні, зараз скоротилося приблизно до 1 мільярда доларів. Зменшення кількості грошей означає, що військові служби стурбовані тим, що вони не зможуть закупити всю зброю, необхідну свого захисту, і США доведеться робити вибір між допомогою Україні та нацбезпекою.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки