MENU

Економіст розповів, наскільки серйозною є ситуація з затримками виплат зарплат і пенсій

754 0

Економіст розповів, наскільки серйозною є ситуація з затримками виплат зарплат і пенсій

Очільник Комітету економістів України Андрій Новак запевнив, що щонайменше квартал українцям не треба хвилюватися щодо виплат.

Україна має власну фінансову подушку, яка дозволяє щонайменше квартал власними ресурсами виконувати як мінімум соціальні статті. Про це очільник Комітету економістів України Андрій Новак розповів в ефірі "Еспресо", інформує UAINFO.org.

"Відразу хочу всіх заспокоїти, ніякого варіанту невиплат чи затримки виплат у січні, лютому, березні не буде. Україна має свою фінансову подушку, яка дозволяє нам щонайменше квартал, тобто три місяці, власними ресурсами виконувати як мінімум соціальні статті. Хочу нагадати, що всі соціальні статті, починаючи від пенсій, зарплат, соціальних допомог по різних категоріях, стоять у державному казначействі до сплати на першому місці", - зауважив Андрій Новак.

Читайте також: Українців хочуть змусити платити податки з усіх епізодичних доходів та переказів з картки на картку

За його словами, в українському бюджеті на сьогодні дефіцит 50%, який покривається в основному коштом наших партнерів, але інші 50% - наші внутрішні економічні спроможності, які дозволяють Україні самостійно щонайменше квартал, а в принципі й півріччя, витягнути, користуючись власними ресурсами.

"Тому, хочу заспокоїти, що найменше протягом кварталу нам не треба ні про що хвилюватися. А за січень-лютий ці процедурні затримки у США та ЄС будуть подолані. Перший квартал ми спокійно переживаємо власними ресурсами", - сказав очільник Комітету економістів України.

Читайте також: У Кабміні попередили про можливі затримки пенсій та зарплат, якщо Захід не дасть гроші

Новак додав, що є також чинні програми зовнішньої допомоги, наприклад, з МВФ на 4 роки, з ЄС та з урядами десятків країн світу.

"Зараз я б не перебільшував ці процедурні проблеми та затримки. По-перше, Україна має свій певний внутрішній економічний резерв, а по-друге, зовнішня допомога все одно буде надходити, бо вона закладена у бюджетах і ЄС, і США, і понад у 60 країн світу, які підтримують Україну", - резюмував Андрій Новак.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини