MENU

Бобри вторглися на Аляску та сіють там хаос – учені

1084 0

Бобри вторглися на Аляску та сіють там хаос – учені

Глобальне підвищення температури на планеті спричинило масовий наплив бобрів на Аляску та північну Канаду. Ці тварини змінюють там навколишнє середовище та тим самим роблять ще більш руйнівний внесок у зміну клімату. 

Про хаос, який посіяли в арктичній тундрі бобри, повідомляє The Guardian, передає ТСН, інформує UAINFO.org.

За інформацією науковців, на Алясці кількість бобрових ставків у струмках подвоїлася до щонайменше 12 000 за останні 20 років. 

“Картування, яке зараз триває, показує, що до 2100 року вся територія, північний схил Аляски, буде колонізована бобрами”, — стверджує Кен Тейп, еколог з Університету Аляски,  який відстежує наплив бобрів у північний ландшафт. 

Як виявилося, глобальне потепління спричинило поширення чагарників в арктичній тундрі; сувора зима коротша, а в холодні місяці більше вільної води. Замість того, щоб валити дерева для своїх дамб, бобри будують їх із навколишніх чагарників, створюючи глибокі ставки, у яких влаштовують свої домівки.

Боброві ставки розморожують вічну мерзлоту, що відповідно виділяє метан, один із найпотужніших парникових газів. Це підтверджують знімки NASA. 

Аляска – не єдиний регіон, за яким спостерігають вчені. Бобри також рухаються на півночі Канади, де створення ставків над вічною мерзлотою матиме подібний ефект. 

“Масштаб проблеми з точки зору простору та чисельності величезний”, — каже Тейп.

Науковці поки не можуть запропонувати варіанти для виходу з такої ситуації.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини