MENU

У Росії згадують Другу світову, щоб виправдати війну проти України і мобілізацію: в ISW пояснили, чому порівняння немає підстав

560 0

У Росії згадують Другу світову, щоб виправдати війну проти України і мобілізацію: в ISW пояснили, чому порівняння немає підстав

Кремль продовжує спроби використати міфи про Другу світову війну (в рос. Велика Вітчизняна) для підготовки російського суспільства до тривалої війни проти України. Однак вони суперечать нинішньому рівню мобілізації в Росії та риторичним спробам диктатора Володимира Путіна переконати громадян у тому, що бойові дії не матимуть довгострокових внутрішніх наслідків.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Там вважають, що такі відсилання країни-агресора частково покликані створити абсолютно хибне враження, що вона сьогодні може "змести" своїх ворогів, покладаючись на перевагу в живій силі й техніці, як Червона армія нібито зробила це з нацистською Німеччиною понад 78 років тому, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA

Як наголошується, 9 січня у петербурзькому виданні "Фонтанка" було опубліковано інтерв'ю з головою комітету держдуми з оборони Андрієм Картаполовим. У ньому він заявив, що навіть у "переможні 1944-1945 роки" радянські війська зіштовхувалися з труднощами, і це спонукало інтерв'юера запитати у нього, чи є Росія тепер образно в 1944-1945 роках (тобто наближається до кінця війни проти України).

У відповідь Картаполов спробував розширити помилкову аналогію між боротьбою совєтів проти нацистської Німеччини та неспровокованим вторгненням Росії в Україну, заявивши, що їхня країна зараз, образно кажучи, "перебуває десь у грудні 1943 року й рухається 1944-го".

За його словами, радянські військові розпочали серію успішних наступальних операцій після своєї оборонної перемоги у Курській битві в липні 1943 року та до грудня 1943-го досягли берегів річки Дніпро і Києва в Україні. Картаполов пояснив свою логіку, заявивши, що українські війська "зазнали невдачі" у контрнаступі влітку 2023 року в Запорізькій області, "аналогічно втратам нацистської Німеччини в боях 1943 року".

У ISW підкреслили, що така аналогія росіянина не має особливого сенсу, особливо якщо врахувати той факт, що ЗС РФ за останні місяці не досягли помітних успіхів у боях, як радянські війська за місяці до грудня 1943-го. Під час цього інтерв'ю у Картаполова також поцікавилися, чи передбачає його аналогія, що війна Росії проти України закінчиться 2024 року, змушуючи його визнати, що нинішню та Другу світову війну не можна порівнювати буквально. Втім, російський чиновник продовжував використовувати натяки на Другу світову, заявляючи, що війська РФ продовжуватимуть війну проти України доти, доки не встановлять "прапор над Рейхстагом" (тобто до "повної перемоги", яка досягне всіх максималістських цілей Путіна).

Картаполов також послався на Другу світову війну, відповідаючи на питання про демобілізацію військовослужбовців, призваних під час часткової мобілізації в Росії, стверджуючи, що мобілізовані радянські солдати не повернулися додому в 1942-му "тільки тому, що вони воювали цілий рік". Він охарактеризував російські заклики до демобілізації як частину "операцій українських і західних спецслужб". Водночас сам інтерв'юер спростував його натяк і заявив, що весь Радянський Союз був мобілізований під час Другої світової, тоді як сьогодні мобілізовано лише один відсоток населення Росії (ймовірно, це посилання на указ Путіна від 1 грудня, в якому стверджується, що у ЗС РФ загалом налічується 2,039 млн особового складу, з яких 1,32 млн є бойовим персоналом за всього населення приблизно 145 млн осіб). Інтерв'юер стверджував: або російські чиновники мають мобілізувати всю країну, або "мобіки", які не бажають підписувати контракти, повинні мати можливість завершити свою військову службу. Картаполов у відповідь лише повторив риторичну лінію Кремля про те, що "немає потреби в загальній мобілізації ні зараз, ні в найближчому майбутньому".

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини