Для чого та як використовуються прилади нічного бачення?
Прилад нічного бачення (ПНБ) – це складний пристрій, який використовується в умовах недостатньої освітленості. Особливо актуальним він є для військових, оскільки дає перевагу перед супротивником вночі або під час складних метеоумов. Завдяки ПНБ можна керувати транспортним засобом, користуватися знаряддям, орієнтуватися в навколишньому середовищі, читати карти, виконувати бойове завдання тощо.
Принцип роботи: як виглядає та з чого складається ПНБ
Класичний ПНБ є аналоговим приладом з електронно-оптичним перетворювачем (ЕОП). За допомогою ЕОП пристрій вловлює мінімальну кількість світла та виробляє значно більше, завдяки чому користувач бачить яскраве зображення на екрані.
Також є більш сучасні моделі, які замість ЕОП оснащені цифровою світлочутливою матрицею. Матриця подібно до відеокамери зчитує зображення, перетворює його на цифровий сигнал і створює якісну картинку.
Більш детально роздивитися, як виглядає прилад нічного бачення, можна за посиланням https://expert-pro.com.ua/pribory_nochnogo_videniya/, де є чудовий вибір всіх актуальних на сьогодні ПНБ за принципом дії та конструкцією.
Принцип підсилення світла є спільним для всіх видів та поколінь ПНБ. Крім фотопідсилювача, прилад нічного бачення складається з об’єктива, приймача світлового потоку та модуля відображення (окуляр).
Де використовуються ПНБ
Сучасні прилади нічного бачення використовуються у тих сферах, де люди працюють в умовах недостатньої освітленості.
Перш за все, це:
- військова справа;
- пошуково-рятувальні роботи;
- полювання;
- науково-дослідницька діяльність;
- екстремальний туризм.
Найсучасніші та найбільш технологічні моделі призначені для військових (зазвичай це тактичні ПНБ від другого покоління і вище з можливістю кріплення на шлемі).
Чим ПНБ відрізняється від тепловізора?
Дехто ототожнює ці два абсолютно різні за принципом дії прилади. Насправді ПНБ і тепловізор, хоча і виконують спільні функції, мають значні відмінності у своїй роботі.
Прилад НБ – це засіб покращення бачення, що є можливим завдяки здатності вловлювати найменші елементи освітленості довкілля і використовувати їх для підсилення в 100 і більше разів. Тобто, ПНБ для якісної роботи потрібно хоч якесь світло.
Принцип дії тепловізора не має ніякого відношення до роботи зі світлом. Тепловізор розпізнає теплові випромінювання будь-яких об’єктів, здатних генерувати певну температуру (люди, тварини, транспортні засоби). Тобто, даному приладу не потрібне світло. Він може працювати у суцільній темряві.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки