"Я не хочу, щоб мої онуки пішли воювати". Сенаторка США закликала Конгрес ухвалити додаткове фінансування для України
Сенатор від Демократичної партії Джин Шагін (Фото:Радіо Свобода)
Сенаторка США від Демократичної партії Джин Шагін у середу, 24 січня, закликала Конгрес ухвалити додаткове фінансування для України, зазначивши, що якщо підтримка України припиниться, воювати доведеться вже американським солдатам у Європі та Азії.
З відповідною промовою вона виступила після візиту центру для біженців у Нью-Гемпширі, повідомляє Голос Америки, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua
«Я маю чотирьох онуків. Я не хочу, щоб через два, три чи п’ять років мої чотири онуки були змушені піти воювати в Європі чи Азії, тому що ми не вжили тих заходів, які мали б для підтримки України», — сказала вона, зазначивши, що хоч ця війна здається «дуже далекою» для багатьох людей у США, це стосується і того що відбувається в Америці.
Шагін зазначила, що у центрі для біженців вона зустрілася з кількома українськими жінками, одна з яких втратила брата на війні і була дуже вдячна, що їй дозволили повернутися на похорон. Ще одна українка та її діти були з Маріуполя і розповідали про жахіття облоги міста.
«Путін не просто веде війну проти України. Він націлився на сам фундамент демократії в усьому світі. Можете не сумніватися», — наголосила сенаторка.
Вона підкреслила, що на США дивиться не тільки російський диктатор Володимир Путін, але й лідер Китаю Сі Цзіньпін, а також КНДР та Іран.
Саме тому, за її словами, дії США зараз «критично важливі» і необхідно підтримати запит на фінансування і довести справу до кінця.
Зупинка фінансування України від США — що відомо
27 грудня США оголосили про останній пакет військової допомоги на $250 млн.
Читайте також: США під час Рамштайну вперше не змогли запропонувати додаткову допомогу Україні – AP
6 грудня законопроєкт про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму приблизно $106 млрд не пройшов процедурного голосування в Сенаті США через вимоги республіканців про жорсткішу міграційну політику.
Перед голосуванням президент Байден закликав Конгрес терміново ухвалити пакет допомоги Україні, щоб США не довелося відправляти американські війська воювати з російськими.
Причиною блокування допомоги Україні з боку республіканців є їхнє прагнення посилити кордон з Мексикою і розглядати це питання в прив’язці до допомоги Україні та Ізраїлю. Саме в питанні кордону та міграції республіканці та демократи не можуть дійти згоди.
16 січня 2024 року видання Fox News із посиланням на законодавця Республіканської партії писало, що спікер Палати представників США Майк Джонсон не прийме будь-яку угоду про безпеку кордонів, про яку домовляться Сенат і Білий дім, яка могла б розблокувати допомогу для України.
17 січня в Білому домі відбулася нарада Джо Байдена з лідерами Конгресу, де вони обговорювали законопроєкт про витрати на національну безпеку, який містить близько $60 млрд для України.
18 січня газета The Wall Street Journal повідомила, що Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб уникнути критики і забезпечити допомогу для України.
20 січня американський президент заявив, що очікує, що Сенат наступного тижня укладе угоду про безпеку кордонів, яка передбачає подальшу допомогу Києву.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки