Що не так з ворожим Іл-76? Розберемося разом, – Єгор Чечеринда
"Після наради з військовим керівництвом України Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні. "Потрібно встановити всі чіткі факти. Враховуючи, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем.. Факти – це головне слово зараз. Заслухав Головкома та Генштаб щодо застосування Повітряних сил. ГУР займається зʼясуванням долі всіх полонених. СБУ розслідує всі обставини. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні", - заявив вчора ввечері Зеленський", - про це у Фейсбуці пише Єгор Чечеринда, інформує UAINFO.org.
"Отже, зберемо факти підіб'ємо перші підсумки.
1. 24 січня мав відбутися черговий великий обмін, в рамках якого росіяни мали передати українській стороні 192 наших полонених військових. За версією росЗМІ, збитий Іл-76 перевозив 65 українців. Іноді фігурувала цифра 63. РосЗМІ також повідомили про те, що за збитим бортом прямував ще один – так само з полоненими. Але пізніше ця інформація з деяких інформресурсів РФ була знята. Чи був другий борт взагалі – достеменно невідомо. Для чого відправляти на обмін цілих два дороговартісних в обслуговуванні літаки – не зовсім зрозуміло. Адже всі 192 наших воїни цілком могли вміститися і в один. Звісно, якщо Іл-76 при цьому не перевозив додатково якийсь воєнний вантаж, зокрема, ракети С-300 чи щось на зразок цього.
2. Здивувала кількість «супроводжуючих», тобто російського конвою, який охороняв наших полонених. За версією росЗМІ – їх було лише троє людей, плюс – 6 членів екіпажу Іл-76. Троє конвоїрів на майже роту полонених, - 65 українців. Звісно, це малоімовірний сценарій, але варіант «бунту» з подальшим обеззброюванням конвою та захопленням літака в умовах війни – ніхто не скасовував. Пізніше український воїн Максим Колесников, який був звільнений з російського полону раніше, розповів в соцмережах, що під час його обміну групу українських військовополонених з 50 осіб, яку везли на обмін літаком, охороняли близько 20 (!!) військовослужбовців-конвоїрів військової поліції ЗС РФ.
3. Провокацією з Іл-76 росіяни фактично зупинили на невизначений час загальний процес обміну полоненими, який відновився після кількамісячної паузи. «Я можу констатувати, що запланований на сьогодні обмін наразі не відбувається», - заявив офіційний представник ГУР МО Андрій Юсов, який особисто опікувався процесом обміну 24 січня.
Читайте також: "Iл чекає на вас, це неминуче": Кислиця різко відповів Лаврову на заяву про падіння літака і Бучу
4. За інформацією сайтів, які відслідковують пересування авіаційних бортів Світом, збитий Іл-76 ніколи раніше не займався перевезенням полонених. Натомість - прямував на аеродром Чкаловський під Москвою після «патрулювання» на Близькому Сході. Зокрема, через територію Лівану, Єгипту, Саудівської Аравії та Ірану. Що він міг везти з Ірану – невідомо.
5. За інформацією очевидців, під час збиття Іл-76 летів на північ від Білгорода, а не в сторону Білгородського аеропорту. Нагадаю, що єдиний «коридор для обміну», який функціонує нині – це прикордонний пункт Колотилівка-Покровка, який знаходиться у 95 км на захід від Білгорода.
6. Росіяни заявили, що попередили українську сторону про маршрут та спосіб доставки наших полонених. І це – неправда. «Безпеку наших захисників, згідно з домовленостями, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому», - йдеться в офіційній заяві ГУР МО, яке займалося обміном.
7. Російська пропагандистка Маргарита Симоньян за кілька годин після збиття літака опублікувала список з 65 прізвищами українських військових, які начебто готувалися на обмін і буцімто перебували на борту Іл-76. Втім пізніше низка російських ЗМІ повідомила, що 17 воїнів з цього списку були звільнені під час попередніх обмінів. Інформація офіційно перевіряється та уточнюється. Офіційно відомо про морпіха Максима Коноваленка, 1990 року народження, снайпера 35 бригади морської піхоти ЗСУ, який був звільнений 3 січня 2024 року. Максим – є 22-м номером у «списку Симоньян». Так що «список Симоньян» - може бути весь абсолютним фейком.
8. Російські ЗМІ розпочали інформаційні репортажі з місця падіння літака буквально за пару годин після вибуху. Втім жодних середніх чи крупних планів в ефірах показано не було. Лише – загальні чи напівзагальні. На відео не видно жодного тіла чи останків тіл загиблих українських воїнів. Якщо порівнювати з відео падіння малайзійського «Боїнга» після його збиття росіянами влітку 2014 року, - різниця разюча. Тоді жахливі кадри з тілами вбитих пасажирів, в тому числі й маленьких дітей, - облетіли весь Світ. Зараз на борту Іл-76 начебто перебували 74 людини. Але на місці падіння, судячи з відео російських телеканалів, - лише кілька заблюрених частин останків (?) тіл.
9. Обставини катастрофи з Іл-76 під Білгородом типологічно схожі з історією про вбивство українських військовополонених в таборі в Оленівці. Жодних доказів того, що удар був завданий з української сторони, жодних допущених міжнародних експертів чи слідчих, при цьому в достатку - офіційні публічні обвинувачення ЗСУ на самому високому рівні в РФ. Нині – так само. Спікер Державної Думи РФ В’ячеслав Володін вже за годину після катастрофи не лише звинуватив в збитті літака з полоненими саме Україну, але й закликах колективний Захід припинити надання високоточної зброї для України та її Збройних Сил. Саме припинення надання зброї може бути головною ціллю спецоперації росіян, - кажуть українські розвідники.
10. Ситуація зі «знищенням полонених» є абсолютно вигідною для Росії, і геть не вигідна для України. До оперативного інформаційного «розгону» теми активно долучилася і російська агентура на Заході. Особливу активність «проявив» зрадник Анатолій Шарій. МЗС Росії вже закликав зібрати з цього приводу засідання Радбезу ООН.
«Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну. Мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави», - йдеться в офіційному повідомленні ГУР МО.
Як сказав вчора у своєму відеозверненні Володимир Зеленський, коментуючи потоки російського інформаційного бруду, що полилися у Світ після збиття Іл-76, - "Росіяни граються із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства", - завершує Чечеринда.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки