MENU

У НАТО недооцінили здатність РФ виробляти боєприпаси і вербувати військових, – командувач Сил оборони Естонії

281 0

У НАТО недооцінили здатність РФ виробляти боєприпаси і вербувати військових, – командувач Сил оборони Естонії

Союзники по Північноатлантичному альянсу визнали, що недооцінили здатність Росії виробляти боєприпаси та збільшувати війська для ведення війни проти України. Це спонукало хвилю попереджень про підготовку до довгострокових бойових дій і навіть можливого нападу агресора на країни НАТО.

Хоча експерти й переконані, що для цього Кремлю доведеться вивести з українських територій 300 тисяч своїх військовослужбовців, тож в Альянсу ще є час на підготовку. Про це заявив командувач Сил оборони Естонії Мартін Херем, якого цитує Bloomberg, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Він зазначив, що прогнози про те, що російські війська досягнуть межі своїх ресурсів, не справдилися. За його словами, ЗС РФ здатна виробляти кілька мільйонів артилерійських снарядів на рік, що набагато перевершує європейські зусилля. Також Москва може вербувати до лав своєї окупаційної армії сотні тисяч нових військовослужбовців.

Генерал із Естонії, яка має майже 300-кілометровий кордон із Росією, приєднався до зростаючої кількості військових керівників НАТО, які за останній місяць попереджали, що Альянс має підготуватися до конфлікту з Росією. 

"Багато людей думали, що вони не можуть піти далі цього – сьогодні факти говорять нам про інше. Вони можуть виробляти ще більше – набагато більше – боєприпасів", – попередив він.

Bloomberg пише, що через майже два роки після того, як Путін розпочав повномасштабне вторгнення своїх військ в Україну, лідери НАТО готуються до тривалої війни, оскільки контрнаступ Києва "не досягнув своїх цілей", а війська РФ окопалися вже вздовж 1500-кілометрової лінії фронту, що простягається від східного регіону Донбасу до гирла річки Дніпро на півдні.

Читайте також: Путін готується до довгострокової конфронтації із Заходом – розвідка Литви

Естонська розвідка передбачила, що Росії знадобиться від трьох до п'яти років, щоб відновити свою військову міць настільки, щоб вона могла становити пряму загрозу НАТО. Однак близькість Балтійського регіону і дедалі войовничіша риторика Москви викликають стурбованість з цього приводу.

Херем не вважає Росію прямою загрозою для НАТО "сьогодні чи завтра", але визнає, що ризик для Альянсу може зрости до критичного рівня, як тільки російські ресурси будуть вивільнені з війни в Україні. За його словами, РФ зможе брати участь в агресії меншого масштабу.

Для цього, насамперед, Росія повинна вийти з війни в Україні "у будь-який спосіб", вивівши основну частину своїх військ – 300 із 400 тис. окупантів. По-друге, їй знадобиться час на відновлення чи адаптацію. Херем каже: дивлячись на військову машину Кремля сьогодні й те, як російське суспільство підтримує її, країні-агресору потрібен рік, аби відновитися.

По-третє, на його думку, навіть якщо Росія відновиться за рік, а Україна вийде з війни, у світі має статися ще щось значне: суперпандемія, тотальний економічний крах, війна на Тайвані чи Балканах. Тож Захід має бути дуже пильним.

Глава Сил оборони Естонії зазначив, що четвертим фактором, який Захід все ще може змінити – це те, наскільки добре він підготовлений до можливого вторгнення.

"Чим краще ми підготовлені, тим менша ймовірність того, що РФ спробує. Але якщо ми не готуємося до цього і не говоримо про це… тоді цього можна очікувати. І звідси ці розрахунки на три-п'ять років. Цього року Росія навряд чи вийде з України, вийде через рік, додамо рік-два, і буде три", – процитувало його слова ERR.

Херем наголосив, що Росія так не стримується в Україні, а з травня по грудень 2023 року зуміла збільшити кількість своїх військ на її території. Крім того, Москва змогла запустити російську військову промисловість.

"Якщо минулого року ми говорили, що вона виробляє близько мільйона снарядів на рік, то я думаю, що протягом цього року вона виробляє в кілька разів більше. І це змушує всіх нас чесно говорити про цю загрозу, і тут немає ніякої паніки", – повторив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини