"Гол у власні ворота": директор ЦРУ прокоментував можливе припинення американської допомоги Україні
Для Сполучених Штатів припинення підтримки України в цей вирішальний момент було б автоголом історичного масштабу. На цьому тлі Китай може вирішити захопити Тайвань.
Таку думку висловив директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс у статті для видання Foreign Affairs. Він вважає, що збереження постачання зброї Україні – шанс забезпечити їй довгострокову перемогу та стратегічний програш для Росії, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
"Епоха після холодної війни остаточно завершилася в той момент, коли Росія вторглася в Україну в лютому 2022 року. Я провів більшу частину останніх двох десятиліть, намагаючись зрозуміти небезпечне поєднання образи, амбіцій і незахищеності, яке втілює російський президент Володимир Путін. Одне я зрозумів – завжди було б помилкою недооцінювати його націленість на контроль над Україною та її вибором", – вважає він.
Бернс переконаний, що без цього контролю Путін вважає неможливим для Росії бути великою державою або для нього бути великим російським лідером.
"Ця трагічна і жорстока фіксація вже принесла Росії ганьбу та оголила її слабкі сторони, від її одновимірної економіки до її роздутої військової майстерності та її корумпованої політичної системи", – пише Бернс.
Директор ЦРУ впевнений, що війна Путіна вже стала провалом Росії. Його початкова ціль захопити Київ і підпорядкувати собі Україну виявилася ілюзорною. Російська армія зазнала величезних втрат - щонайменше 315 000 російських солдатів було вбито або поранено, дві третини довоєнних російських танків було знищено, а розхвалена десятиліттями програма Путіна з військової модернізації була провалена.
"Усе це – прямий результат доблесті та майстерності українських воїнів, підкріплений підтримкою Заходу", – визнає Бернс.
Читайте також: У США розробляють "план Б" щодо допомоги Україні: експерт розповів, про що йдеться
Директор ЦРУ переконаний, що ключ до успіху – у збереженні західної допомоги Україні.
"Менше ніж 5% оборонного бюджету США це відносно скромна інвестиція зі значним геополітичним прибутком для Сполучених Штатів і помітною прибутковістю для американської промисловості. Збереження потоку зброї Україні – це шанс забезпечити їй довгострокову перемогу та стратегічний програш для Росії. Для США піти з конфлікту в цей вирішальний момент і припинити підтримку України було б автоголом історичного масштабу", – пише він.
Бернс вважає, що Китай уважно слідкує за діями США. На його думку, не можна применшувати вплив західної солідарності на розрахунки Сі Цзіньпіна щодо ризиків застосування сили проти Тайваню.
"Продовження матеріальної підтримки України відбувається не коштом Тайваню; це надсилає важливе повідомлення про рішучість США, яка допомагає Тайваню", – вважає директор ЦРУ.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки