MENU

Лохина у саду: як правильно посадити і доглядати надзвичайно популярну ягоду. ВІДЕО

1829 0

Лохина – ягода, яка останніми роками набула надзвичайної популярності. Її солодкий та свіжий смак робить її саму по собі прекрасним десертом, а ще чудовим інгредієнтом страв та напоїв. А ще з’ясувалось, що вирощувати лохину далеко не так складно, як вважала більшість дачників.

Так, доведеться подбати про комфортні для рослини умови – правильний ґрунт, захист від вітру та доступ до сонячного світла. OBOZ.UA розповідає, як забезпечити лохині оптимальні умови, щоби вона почала приносити добрий урожай у вашому саду, інформує UAINFO.org.

Основна хитрість у вирощуванні лохини полягає у правильній підготовці ґрунту. Ягода не росте у важкій глинистій землі. Саме тому доведеться провести досить значну підготовчу роботу, щоби забезпечити рослині правильні умови.

 

Якщо ґрунт глинистий, ого потрібно буде зробити легшим та більш дренованим, щоби виростити лохину. Щоби правильно підготувати місце для висадки куща, потрібно викопати яму площею приблизно 40 х 40 см і 35 см глибиною. Це посадкове місце наповнюють верховим торфом. Він забезпечить потрібну рослині кислотність. Ідеальний показник pH для лохини становить від 3,5 до 5.

Піщані та супіщані ґрунти підходять для вирощування ягоди краще, але їх теж треба готувати. Вміст поживних речовин у подібній землі недостатній, тому її треба збагатити, домішавши приблизно на половину об’єму верхового торфу – саме він є ідеальним субстратом для лохини.

Читайте також: Чим насправді корисна лохина? 

Стежити за кислотністю ділянки доведеться і під час вирощування ягоди. У цьому допоможе внесення у ґрунт колоїдної сірки. На один кущ достатньо буде використати 20-30 грамів речовини. Її рівномірно розсипають по землі довкола стовбура рослини. Сірка заодно захистить рослину від розвитку грибка. Якщо земля на вашій ділянці просто недостатньо закислена для вирощування лохини, вистачить однієї такої обробки навесні, щоби отримати хороший врожай. Якщо реакція ґрунту ближче до нейтральної, колоїдну сірку потрібно буде вносити двічі – навесні та восени.

Решта догляду за лохиною суттєво не відрізняється від інших садових культур. Її потрібно вчасно поливати та захищати від хвороб та шкідників, а також обрізати кущі, щоби вони залишались здоровими і правильно розподіляли отриману поживу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини