MENU

Імплантація зубів від А до Я: курс за 5 хвилин від досвідченого стоматолога

616 0

На сьогодні імплантація зубів в Україні допомагає багатьом людям перестати соромитися власної усмішки та відчувати себе завжди впевнено та комфортно при спілкуванні. Найцікавішою інформацією, котра буде корисною для всіх, з нами поділився досвідчений лікар стоматолог та головний лікар стоматологічної клініки в Голосієвському районі Києва.     

Імплантація зубів від А до Я: курс за 5 хвилин від досвідченого стоматолога

Імпланти: для чого вони потрібні та що це таке

Імпланти — це найсучасніший та надійний метод, який дозволяє відновити втрачені зуби. Протези та цілі системи знімних мостів не можуть зрівнятися по ступеню зручності та надійності, яку має технологія імплантації.     

Простими словами зубні імпланти – це заміна втраченого кореня, штучним, хоча більшість вважає, що це є повністю штучний зуб. Насправді сам імплант встановлюється в кістку, на місце втраченого зуба, далі встановлюється надкістковий елемент та котрий вже фіксується сама коронка.   

Імпланти винайдені досить давно. Перша успішна імплантація була зроблена у 1965 році. Пацієнт прожив з такими стоматологічними конструкціями до кінця свого віку, більше 41 року. З тих часів технологія імплантації та самі імпланти удосконалилися, та принцип їхньої роботи залишився таким самим.

Скільки триває сам процес підготовки та встановлення?

В процесі проведення імплантації самим тривалим є час приживлення імпланту. Це може відбуватися протягом 1-6 місяців.  Якщо при цьому проводиться кісткова пластика, процес може відбуватися трохи довше. Максимальний час який можуть зайняти всі етапи, становить до 1 року, але в більшості випадків значно менше. Також іноді одразу або не пізніше 7 днів після імплантації можуть встановити тимчасову коронку - це називається негайне навантаження. Постійна коронка ставиться після повного приживлення імпланта. Це дозволяє пацієнту бути одразу з зубами, але не у всіх випадках можна одразу протезувати.

З яких етапів складається процедура імплантації?

Якщо ви все ж таки вирішили пройти дану процедуру, то це є вірним рішенням, бо найнадійнішого способу аби вирішити проблеми втраченого зуба немає. Процедура імплантації відбувається наступним чином:

       • Огляд та збір анамнезу. Проводиться КТ з метою визначення параметрів кісткової тканини, знаходження каналів, саме завдяки томографії  лікар остаточно визначається з розміром імпланту та  методом імплантації. Після цього лікар складає план лікування, та озвучується термін та вартість кожного етапу імплантації.  

       • Аугментація. Процес нарощування кісткової тканини, у випадках коли її об'єму недостатньо для проведення процедури. Проведення такої операції, не завжди є необхідним. Але якщо при дослідженні було встановлено, що нарощування необхідно, така процедура обов'язково проводиться. 

       • Встановлення імпланту. Маніпуляція проводиться під місцевим знеболенням. Процедура займає небагато часу, для встановлення одного імпланту іноді необхідно не більше 10 хвилин. Але це все залежить від складності.

       • Зняття швів. Маніпуляція проводиться приблизно через 10-14 днів. Така процедура дуже швидка та проходить без больових відчуттів. Після цього ви отримуєте від лікаря поради з догляду за порожниною рота.

       • Встановлення формувача ясен. Якщо цей етап не був проведений одночасно з імплантацією, то він проводиться після повного приживлення імпланту. Термін повернення визначається лікарем одразу після імплантації.

       • Зняття відбитків. Для того, щоб зробити  майбутню коронку  максимально точною, використовується 3D-сканер. 

       • Фіксація коронки. Такий штучний зуб нічим не відрізняється функціонально та візуально від втраченого зуба. Він фіксується до імпланту за допомогою гвинта, а шахта закривається пломбою.

Завдяки такій послідовності імплант надійно закріплюється.

Процедура імплантації дуже болюча?

Це неправда, що зубна імплантація є дуже болісною та небезпечною. Процедура відбувається під дією місцевої анестезії, тому жодного болю пацієнт не відчуває. Можливе відчуття механічної роботи лікаря, як при звичайному лікуванні зубів. 

Якщо ви дуже боїтесь стоматологічних маніпуляцій, то краще за все замість місцевої анестезії, обрати седацію,  тоді ви будете знаходитись у стані сну при проведенні процедури імплантації.    

Що може вказати на те, що імпланти не прижилися?

До основних симптомів котрі можуть вказати на це відносять:

       • Поява кровотечі.

       • Припухлість ясен та їх почервоніння що прогресує.

       • Виникнення сильного болю.

       • Відчуття того,  що імплант рухається. 

       • З рани  почав виділятися  неприємний запах або ексудат.

       • Висока температура та поява гострого болю. 

Поява таких симптомів може бути наслідком ігнорування рекомендацій лікаря, паління, самолікування та інше.

Скільки часу імпланти можуть прослугувати?

Однозначної відповіді на це питання не існує. Вони можуть послугувати все життя. А можуть декілька років. На це впливає дуже багато факторів і у кожного пацієнта можуть бути різні терміни служби. Але загалом термін служби дуже великий і вірогідність, що імплант потрібно буде міняти досить невелика.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини