MENU

"Вирішальним фактором не стане": аналітик Фарапонов пояснив, як треба сприймати "роздуте" Росією інтерв’ю Путіна Карлсону

613 0

Інтерв'ю, яке президент РФ Володимир Путін дав американському пропагандисту Такеру Карлсону, навряд чи стане вирішальним фактором у продовження підтримки України з боку США. Його не варто переоцінювати, хоча кремлівські ЗМІ здійняли чималий галас – для них це привід ще раз розігнати хвилю щодо того, що США має припинити постачання зброї Києву.

Таку думку в розмові з OBOZ.UA висловив голова "Інституту Американістики", аналітик "Інтерньюз-Україна" Владислав Фарапонову, інформує UAINFO.org

Зокрема, він зазначив, що аудиторія в Карлсона є достатньо великою, і хоч він уже не працює на телебаченні, все ж залишається досить відомою людиною, яка багато працювала на консервативному телеканалі, тож багато консерваторів, тобто республіканців, дійсно зважають на те, що він говорить.

"Але все ж таки, я би не переоцінював це інтерв'ю, тому що це інтерв'ю, насправді, він бере. І ми не знаємо, які питання він ставив і так далі. Але можемо уявити лише, що вони так чи інакше пересікаються з темами, які сам Карлсон озвучував у своїх програмах, про те, що треба завершувати війну, треба домовлятися, треба або заморожувати конфлікт, або ще щось. І Україна вже багато отримала допомоги від Сполучених Штатів і так далі. Тобто такі наративи, які, скажімо, так чи інакше, призводять до думки про те, що він просуває тезу про мирні перемовини з Росією", – сказав аналітик.

Водночас він вказав, що є низка факторів, які впливають на ситуацію.

"Насправді, є ще ряд факторів, які впливають на це. І сказати, що це ( інтерв'ю Путіна. – Ред.) стане якимось вирішальним фактором напередодні виборів, або в такому роді щось, мені здається, було б перебільшенням. Тим не менше, ми бачимо реакцію російських ЗМІ, досить таки бурхливу. Вони очікують на це інтерв'ю. Я так розумію, що це лише як привід ще раз розігнати хвилю щодо того, що Америка має припинити постачання Україні допомоги і озброєння", – сказав Владислав Фарапонов.

Він також нагадав, що після 2014 року Путін дав "далеко не одне інтерв'ю західним ЗМІ", які були показані в ефірах телеканалів США, тож сказати, "що це якесь перше інтерв'ю за десять років російської агресії, – теж ні". Насправді, це нічого ще не означає, вважає аналітик.

"І коли ми говоримо про те, що це інтерв'ю може вийти незабаром, я не думаю, що це якось суттєво плине на перебіг голосувань у Палаті представників і в Сенаті. Тобто, скажімо так, це може не принести нових прихильників Україні щодо допомоги, але сказати, що воно якось радикально вплине і половину тих, хто підтримує продовження допомоги Україні, переконає у зворотньому, я не думаю. Тому що, все ж таки, справа ж не в інтерв'ю, а справа в діях", – пояснив Фарапонов.

Він також додав, що у відповідь на кожну подібну дію Україна "теж не сидить і не чекає, коли справи стануть краще".

"Можна, звісно, критикувати багато, але все ж таки були і візити з боку влади, були і візити з боку депутатів, і не тільки це були зустрічі в Вашингтоні, а також і в деяких штатах, що називається, у глибинці, і я непогано знаю місцевість, в деяких штатах, в яких тоді депутати зустрічалися. Це треба робити. Можна сказати, що треба робити системніше це, але так можна про всю адвокацію західної допомоги говорити", – сказав аналітик.

Водночас він зазначив, що для росіян приїзд Карлсона – "це ніби приїзд Папи Римського", однак насправді його репутація в США "не така вже і кристальна навіть серед республіканців".

"Звісно, є там такі палті-прихильники, фанатики, але вони всюди є. Не можу сказати, що вони тільки слідкують за Карлсоном і так далі", – сказав Фарапонов.

Він додав, що проєкт закону щодо пакету допомоги, який Україна очікує, поки не відбувається, "тому що це не влаштовує досі республіканців у Палаті представників, а вони змушені будуть приймати якесь рішення, чи голосувати за аналогічний законопроект, чи ні".

"Тому власне вони заздалегідь висловили своє несприйняття. І це трохи відлякало республіканців у Сенаті з точки зору того, що навіщо тоді голосувати, якщо ми завідомо знаємо, що аналогічне рішення не буде прийнято у нижній палаті Конгресу. Але президент Байден буквально напередодні сказав, що незабаром буде ще один ряд перемовин між партіями, і є ймовірність, що досягнуть нової дещо видезміненої угоди щодо кордону. Тому що основні претензії республіканців у Палаті представників стосуються виключно того, що було запропоновано в тому законопроєкті з точки зору адміністрування міграційних правил. І все", – сказав аналітик.

На думку Фарапонова, ухвалення пакету допомоги в США могло статися в "будь-який місяць після серпня минулого року, коли адміністрація Байдена запросила цей пакет вперше", однак з кожним днем ситуація стає все складнішою:

"Ставки підіймаються обома сторонами. І я би дуже не хотів, щоб ми розглядали зараз двосторонні відносини виключно через призму цього. Але, звісно, це велике питання, яке не можна оминати. Я думаю, що все ж таки до середини березня рішення буде. Якщо вже пів року про це говорити, то це дуже серйозний удар і для адміністрації Байдена. Іміджовий навіть, нескільки політичний, а більше іміджовий на зовнішній арені, ніж всередині країни. Тому що всередині країни можна завжди сказати, що це інша сторона, це наші опоненти, значить вони затягують процеси і так далі. А от назовні таких нюансів розуміють набагато менше".

Голова "Інституту Американістики" зазначив, що в Україні мають розуміти всі ці нюанси і не розглядати зараз двосторонні відносини "виключно через призму того, чи будуть гроші чи ні".

"По суті, ніхто не говорить зараз, що допомоги не буде взагалі ніколи. Є питання ось цього конкретного пакету, як його краще і швидше ухвалити і як його грамотно використовувати", – пояснив Владислав Фарапонов. 

1 лютого скандальний американський журналіст Такер Карлсон прибув до Москви рейсом зі Стамбула, здійснивши свій перший візит до РФ. Днями його помітили на балеті "Спартак" у Великому театрі. Восени Карлсон скаржився, що хотів взяти інтерв'ю в Путіна, але уряд США заборонив. За словами пропагандиста, американці "мають чути те, що говорить Путін".

6 лютого Карлсон анонсував інтерв'ю з Путіним, а також попросив розмови з президентом України Володимиром Зеленським. 

Карлсон за час вторгнення РФ в Україну поширив низку фейків, зокрема стверджував, що Каховське водосховище нібито підірвала "українська влада". Він також запустив власне шоу на каналі "Росія 24". Канал Fox News вважається найбільш консервативним у США, проте навіть звідти Карлсона було звільнено після низки фейків. Наразі пропагандист веде власне шоу в соцмережі X. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини