Можна приручити? Учені виявили незвичайну схожість пум і тигрів із домашніми кішками
Дослідження вчених з Оклендського університету, штат Мічиган, показало, що великі кішки здатні розрізняти знайомі та незнайомі людські голоси. Раніше вважалося, що подібні здібності є тільки у домашніх кішок.
Це відкриття, про яке пише The Guardian, проливає світло на дивовижні здібності тварин і підкреслює їхні соціальні навички, незважаючи на те, що вони зазвичай живуть поодинці, передає NV, інформує UAINFO.org.
Дослідники виявили, що навіть дикі кішки, які мешкають у неволі, здатні відрізнити голос людей, які за ними доглядають, від інших голосів. Це говорить про те, що кішки мають розвинений слух до різних тонів, що може бути важливим для їхньої поведінки в дикій природі.
У рамках дослідження вчені вивчали левів, димчастих леопардів, снігових барсів, сервалів та інші екзотичні види кішок, яких утримували в неволі. За допомогою аудіозаписів вони тестували реакції тварин на знайомі та незнайомі голоси людини.
Результати дослідження показали, що кішки реагували набагато активніше й інтенсивніше на знайомі голоси, ніж на незнайомі. Це стосувалося і народжених у дикій природі, і в неволі особин.
Професор Дженніфер Вонк зазначила, що здатність великих кішок налаштовуватися на різні людські голоси не є результатом одомашнення, а скоріше наслідок регулярного контакту з людьми. Вона також наголосила, що результати дослідження можуть застосовуватися до диких кішок, якби вони мали досить частий контакт із людьми.
Незважаючи на успіхи дослідження, воно має свої обмеження, включно з невеликим розміром вибірки та умовами утримання кішок у неволі. Проте, результати дослідження дають нове розуміння про здібності великих котячих.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки