П’ять продуктів і напоїв, які можуть викликати головний біль
Фото: .freepik.com
Ви могли навіть не замислюватися, але мігрень може виникати через те, що ви їсте. Розповідаємо про продукти й напої, котрі можуть викликати сильний головний біль.
Мігрень — це нейробіологічне захворювання, спричинене генетичною схильністю, і це жахливо. Звуки голосніші, запахи різкіші, а світло яскравіше. З’являється нудота, запаморочення і, очевидно, вбивчий головний біль. Люди, які страждають від мігрені, мають гіперзбудливу нервову систему, і серія тригерів може викликати напад. Хоча неврологи все ще обговорюють точні причини мігрені, відомо, що певна їжа та напої можуть викликати напад. Для когось причиною може стати блакитний сир і біле вино, а в інших симптоми з’являються після споживання продуктів зі штучними підсолоджувачами, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Читайте також: Гарвардський дієтолог розкрила секрет харчування для здорового мозку
Незважаючи на складність мігрені, знання про те, які продукти та напої є загальними тригерами, може допомогти запобігти майбутнім нападам. Ось п’ять найпоширеніших із них.
1. Алкоголь
Фото: .freepik.com
Ми всі знаємо, що занадто багато келихів вина під час обіду або коктейлів після роботи можуть викликати головний біль у будь-кого, але у людей з мігренню навіть один келих може спричинити напад. Хоча сам алкоголь, а також його метаболіти є потенційними факторами, головний біль може виникнути і через певні компоненти напоїв. Крім того, алкоголь викликає розширення судин, спричиняючи набряк, та може зневоднювати. Червоне вино частіше пов’язують з негайним нападом через природну сполуку тирамін. Вважається, що підвищений рівень тираміну може спровокувати мігрень. Він впливає на артеріальний тиск і на вивільнення нейромедіаторів, які можуть бути пов’язані з мігренню, міститься в темному шоколаді та витриманому сирі.
2. Шоколад
Фото: .freepik.com
Шоколад вважається найпопулярнішим харчовим тригером. Вважається, що какао впливає на вивільнення серотоніну, що, можливо, сприяє патогенезу мігрені.
3. Кофеїн (занадто багато або занадто мало)
Фото: .freepik.com
Він іноді використовується для лікування мігрені, навіть у деяких безрецептурних ліках, але занадто багато кофеїну може вплинути негативно. Як і алкоголь, кофеїн має зневоднюючу дію, що може спровокувати мігрень. Здоровим дорослим Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів рекомендує споживати не більше 400 міліграмів на день або чотири-п'ять чашок кави. Регулювання кількості споживаного кофеїну може бути корисним, оскільки він є судинозвужувальним засобом і може використовуватися для лікування гострого нападу мігрені.
4. Витриманий сир
Фото: .freepik.com
Деякі витримані сири містять тирамін, який виділяється під час бродіння. Це означає, що чим старший (і смердючий) сир, тим більше в ньому тираміну. Сири, що можуть викликати головний біль: витриманий чеддер, манчего та блакитні сири, такі як горгонзола та стілтон.
5. В’ялене та оброблене м’ясо
Фото: .freepik.com
Бекон і ковбаси, салямі та прошутто, можливо, варто обмежити, оскільки вони можуть містити нітрати та нітрити. Нітрати можуть перетворюватися на оксид азоту, який є сигнальною молекулою, яка відіграє роль у регуляції кровотоку. Зміни кровотоку пов’язані з мігренню, і виробництво оксиду азоту може сприяти цим змінам. Крім того, нітрати можуть активувати трійчастий нерв (бере участь у шляху болю при мігрені) і викликати вивільнення запального нейропептиду.
6. Голодування
Фото: .freepik.com
Хоча це не їжа чи напій, експерти відзначають, що пропуск їжі є одним із найпоширеніших тригерів мігрені.
Читайте також: Як уникнути головного болю під час магнітної бурі: шість порад, які варто спробувати
Дослідження 2018 року показало, що голодування є одним з найкраще вивчених природних тригерів мігрені, особливо при тривалому голодуванні. Щоб запобігти мігрені, тримайте під рукою перекус. І не забувайте пити — нестача рідини також може викликати головні болі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки