MENU

Розроблено нанопрепарат, який здатний заблокувати передачу ВІЛ при сексі

203 0

Розроблено нанопрепарат, який здатний заблокувати передачу ВІЛ при сексі

Препарат, який призначений для вагінального застосування, заснований на малих інтерферуючих РНК (міРНК).

Вчені Університету Ватерлоо (Канада) розробили новий нанопрепарат, який може заблокувати передачу ВІЛ при сексі. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), інформує UAINFO.org.

Препарат, який призначений для вагінального застосування, заснований на малих РНК (міРНК), що інтерферують, — невеликих молекул РНК, які запобігають синтезу білків, сприяючи деградації інформаційної РНК. Було показано, що міРНК можуть знизити швидкість реплікації ВІЛ на 73 відсотки.

Читайте також: Дослідники створили аналіз крові, що дозволяє передбачити розвиток шизофренії

Відомо, що ВІЛ кодує білок Nef, який не дозволяє клітинам активувати аутофагію - процес, що відіграє важливу роль у знищенні мікробів та вірусів усередині клітин. ВІЛ також має ген CCR5, який дозволяє вірусу проникати у клітину. РНК націлена як на Nef, так і на CCR5, щоб загальмувати розвиток ВІЛ-інфекції.

Нанопрепарат спроєктований так, щоб не тільки уникнути втрати міРНК у кислому середовищі жіночих статевих шляхів, а й вивільняти РНК-молекули безпосередньо всередині клітин, в які може потрапити вірус.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини