MENU

Метапневмовірус. Нове чи забуте старе? – лікар-інфекціоніст 

397 0

Метапневмовірус. Нове чи забуте старе? – лікар-інфекціоніст 

"Нас завжди лякає невідомість. Достатньо обізвати хворобу якоюсь дивною, загадковою назвою, як одразу вона обростає потужною магічною силою, гіпнотизуючи нашу уяву. Ось знову, «метапневмовірус» – звучить так, наче щось рідкісне й невідоме вторглось в наше життя", - про це у Фейсбуці пише лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, інформує UAINFO.org.

"Але чи так це? Метапневмовірус (hMPV) був ідентифікований відносно недавно – в 2001 році. З цього часу вже було проведено біля 119 досліджень, які вивчали особливості вірусу, його поведінку, механізми зараження та докладно зібрана статистика. Вчені стверджують, що в нашій людській популяції hMPV вже живе щонайменше 50 років, а імунна система людей, які старші за 5 років, з ним гарантовано вже проконтактувала.

Масштабні дослідження на величезних вибірках підтвердили, що антитіла на метапневмовірус є практично у кожної людини.

Отже, не можна сказати, що цей вірус для людства є чимось новим.

Так, для прикладу, в 2018 році було проведено огляд та підрахунок даних, й показано, що серед дітей в віці до 5 років було зареєстровано більше 14 млн випадків ГРВІ, які були викликані hMPV людини. Близько 4,5 відсотка було госпіталізовано до лікарні.

Читайте також: Нова пандемія? Експерти пояснили, наскільки небезпечний метапневмовірус, і дали поради

Смертність становила 0,17% від всієї кількості захворілих. А летальність (від кількості тих, хто потрапив в лікарню) - 3,7 %. Всі нещасні випадки в переважній більшості припадали на бідні країни із дуже низьким рівнем медичної допомоги, а вік дітей – до 6 місяців.

Показано, що метапневмовірус вірус взагалі не представляє небезпеки людям, старшим за 5 років. Виключення – люди з ослабленим імунітетом, що є звичайним для опису ризиків будь-якого вірусу (грип, кір, ковід й т.п).

Це ключовий момент. Група ризику – дуже вузька. В контексті метапневмовірусу - це немовлята.

Треба знати, що для немовлят, віком до 6 місяців, основну небезпеку становлять три віруси – грип, риносинцітіальний та метапневмовірус. При чому, саме в такій послідовності.

Грип був і залишається однією з основних причин смертей, пов’язаних від інфекційних захворювань, для немовлят.

Небезпека для малючків полягає саме в незрілості їхньої імунної системи. До 3-6 місяців дитину захищають материнські антитіла в молоці, після 6 місяців-року імунка стає міцнішою й здатна вже чинити опір.

Отже, ключ для порятунку дітей – це гарна медична допомога, вчасне обстеження та реагування й, саме головне, наявність захисних антитіл у матері.

Читайте також: В Україні офіційно підтверджено перші випадки метапневмовірусу: лікарка розповіла про симптоми та ризики

Тому логічним постає питання, де вчасно «придбати» ці самі безцінні антитіла?

Відповідь проста. Майбутній мамі треба завчасно перехворіти, щоб потім захистити свою дитинку. Оскільки розробка вакцинації від метапневмовірусу не була доведена до кінця й зупинилась на 1 фазі випробувань, наразі це єдиний вихід. Для цього молодим дівчатам треба вести активний, здоровий спосіб життя, спілкуватись та уникати ізоляції.

Як показала практика, жорсткі локдауни та карантини на тлі ковідної істерії, наробили багато горя. Тепер реєструються спалахи давно відомих класичних інфекцій, які раніше нікого особливо не цікавили й розглядались як звичайні ГРВІ.

Паніка наразі геть недоречна. Відбуваються звичайні природні явища циркуляції вірусів в природі. Зараз знову, майже безсимптомно або в легкій формі, перехворіє значна частина молодих людей й старших дітей й сформується оновлення популяційного імунітету від метапневмовірусу. Що в кінцевому результаті захистить немовлят від важких форм та ускладнень.

Наразі головна увага – це немовлята та люди, з важкими порушеннями імунітету. Так само, як і при всіх інших основних респіраторних інфекціях. Нічого нового не сталось. Метапневмовірус не є страшнішим за грип.

Тому всім здоров’я та гарних антитіл для захисту!", - констатував лікар.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини