MENU

Китайські вчені з'ясували простий спосіб позбавитися мікропластику в питній воді

932 0

Китайські вчені з'ясували простий спосіб позбавитися мікропластику в питній воді

Мікро- і нанопластик знаходять всюди: у ґрунті, воді та повітрі. Раніше дослідники запропонували чимало оригінальних варіантів видалення цих усюдисущих частинок, але нещодавно з'ясувалося, що одним ефективним методом очищення від них питної води люди користуються з давніх-давен.

Про давно знайоме рішення розповіли фахівці в галузі біомедичної інженерії та вивчення мікропластику з Медичного університету Гуанчжоу та Цзінаньського університету (обидва в КНР). Їхній експеримент показав, що кип'ятіння води з підвищеним вмістом кальцію (ще її називають жорсткою) видаляє з неї понад 80 відсотків мікропластику, інформує UAINFO.org.

Для дослідження, опублікованого журналом Environmental Science & Technology Letters, у китайському місті Гуанчжоу взяли зразки водопровідної води різної жорсткості. У них додали три види частинок пластику – полістиролу, поліетилену та поліпропілену – розміром від 0,1 до 150 мікрометрів. Потім зразки протягом п'яти хвилин кип'ятили, а потім остудили та заміряли у воді вміст пластикових частинок.

Читайте також: Мікропластик знайшли вже й у серці людини

Річ у тім, що під час кип'ятіння в насиченій мінералами твердій воді з'являється нерозчинний карбонат кальцію СaCO3, простіше кажучи, накип. Дослідники припустили, що вона може пов'язувати частинки пластику і разом із ними випадати в осад.

Так і сталося в експерименті. Ефект очищення найсильніше проявився у зразках з підвищеною жорсткістю, що містили 300 міліграмів CaCO3 на літр. Кип'ятіння дозволило видалити до 90 відсотків мікрочастинок пластику, що знаходилися у воді. У м'якій воді (менше ніж 60 міліграмів CaCO3 на літр) за допомогою кип'ятіння вдалося позбутися 25 відсотків доданого мікропластику.

Таким чином дослідники продемонстрували, що завдання з очищення питної води від мікропластику вирішується не лише за допомогою дорогих сучасних систем фільтрації, але й у такий простий і перевірений часом спосіб, як кип'ятіння, який до того ж забезпечує дезінфекцію.

Читайте також: Вчені з Китаю довели, що краще не кип'ятити воду двічі

Вчені додали, що якщо залишки накипу з «закапсульованим» у ній пластиком плавають на поверхні, їх можна прибрати, наливши воду через паперовий фільтр для кави.

Проблема повсюдного поширення мікро- та нанопластику викликає все більшу занепокоєність у світі через потенційну небезпеку цих частинок для здоров'я людини. Через крихітні розміри вони можуть проникати в організм через рот, ніс та інші відкриті частини тіла.

Водночас серед учених немає єдиної думки щодо них. Одні стверджують, що накопичення мікропластику може призводити до різних патологій, у тому числі до пластикозу, при якому відбувається рубцювання у тканинах внутрішніх органів та порушується травлення. Водночас у ВООЗ раніше заявили, що не знайшли переконливих доказів шкоди від мікропластику, що міститься в питній воді.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини