MENU

"Сміттєва їжа" різко підвищила частоту психічних захворювань

823 0

"Сміттєва їжа" різко підвищила частоту психічних захворювань

Ультраперероблені продукти збільшили ризик виникнення 32 несприятливих наслідків для здоров'я. Серед них як фізичні хвороби, так і розлади психіки.

Продукти, які відносяться до ультраперероблених, становлять досить велику частину щоденного раціону у багатьох країнах. Там, де рівень доходу високий, на таку їжу може припадати до 58% добового споживання енергії.

Попередні дослідження вказували на зв'язок продуктів із високим ступенем обробки із погіршеннями стану здоров'я. Річ у тім, що швидкоїжа, солодкі напої, випічка та інша їжа з цієї категорії проходять безліч промислових процесів, часто містять штучні добавки та велику кількість цукру, жиру та солі при нестачі потрібних організму вітамінів та клітковини, інформує UAINFO.org.

Австралійські вчені з Університету Монаша, Університету Сіднея, Австралійського педіатричного медичного науково-дослідного інституту та Університету Джеймса Кука провели комплексний огляд 45 метааналізів з 14 оглядових статей, присвячених зв'язку ультрапереробленої їжі з несприятливими наслідками. Усі статті, які включили до огляду, вийшли останні три роки та були засновані на даних майже 10 мільйонів осіб. Результати великої оцінки накопичених фактичних даних опублікували у журналі The BMJ.

Читайте також: Нутриціолог назвала сніданки, які сильно шкодять здоров'ю

Люди, які їли ультраперероблені продукти найчастіше, зіткнулися з підвищенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань на 50%. На 48-53% у них збільшилася ймовірність тривожності та поширених психічних розладів, на 22% – депресії та на 12% – діабету другого типу. Ризик смерті з будь-якої причини зріс на 21%.

Докази того, що ультраперероблена їжа пов'язана з астмою, захворюваннями шлунково-кишкового тракту та деякими видами раку, дослідники вважають обмеженими. Таку ж оцінку отримали аргументи на користь гіпотез, згідно з якими «сміттєва їжа» призводить до високого вмісту жирів у крові та низького рівня «хорошого холестерину».

Вчені зазначили, що на результати комплексного огляду могли вплинути показники, не виміряні авторами вихідних досліджень. Проте для оцінки розглянутих оглядів та метааналізів дослідники використовували суворі наукові методи, а отримані висновки витримали ретельну перевірку.

Читайте також: Довше зберігаються, краще смакують. Шість продуктів, які краще купувати замороженими, ніж свіжими

Автори дослідження закликали на державному рівні регулювати кількість ультраперероблених продуктів, які їдять люди щодня. Вони запропонували не продавати випічку, газовані напої, сухі сніданки, готові до вживання продукти та напівфабрикати у лікарнях та школах, а також обмежити рекламу такої їжі. На думку дослідників, необхідні й економічні заходи, щоб необроблені, мінімально оброблені продукти, а також свіжоприготовлені страви стали не менш доступними, ніж «сміттєва їжа».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини