MENU

Злита розмова німецьких офіцерів пояснює, чому Україні досі не передали Taurus, – аналітики

1425 0

Злита розмова німецьких офіцерів пояснює, чому Україні досі не передали Taurus, – аналітики

У Німеччини поки немає плану та фінансування відновлення ракет для ЗСУ, як і точного плану навчання українських фахівців, яке може тривати від двох тижнів до чотирьох місяців, немає точного розуміння інтеграції цих ракет під F-16 або Су-24.

Російські ЗМІ злили запис розмови німецьких вищих військових чиновників щодо передачі ракет Taurus Україні. У Німеччини вже опосередковано підтвердили правдивість розмови та почали внутрішню перевірку з цього приводу. Водночас аналітики Defense Express, аналізуючи злитий запис, відзначили кілька важливих моментів, що прямо стосуються України, і на які варто звернути увагу, адже вони важливі для розуміння, чому ці ракети досі не передали Україні, інформує UAINFO.org.

"По-перше, ворогу тепер точно відомо як саме транспортуються ракети Storm Shadow/SCALP - виключно на бронеавтомобілях Ridgeback. А це означає активність ворожої розвідки на території ЄС та України з метою пошуку саме цих машин для відслідковування переміщення крилатих ракет, їх концентрації тощо", - зазначають аналітики.

Читайте також: У Німеччині вимагають прояснити ситуацію з можливим "злиттям" Росії розмов їхніх генералів щодо передачі Україні ракет Taurus

Крім того, строки поставок крилатих ракет Taurus дійсно залежать від можливості виробника цих ракет MDBA їх відновлювати. І відповідно, до злитої розмови, якщо ці ракети й будуть передавати, то не ті, які у боєздатному стані. Тому на їх відновлення знадобиться вісім місяців, зазначають аналітики.

"Також знову названий строк інтеграції Taurus до Су-24 або F-16 - він однаковий й становить пів року на думку MDBA. Але Інго Герхартц (один з офіцерів-учасників записаної розмови) вважає, що цей строк завищений й можливо використати кріплення до Storm Shadow/SCALP", - пише DE.

Щодо удару по Кримському мосту, то у розмові відзначалося, що для його знищення необхідно "не 20 й не 30 ракет", при цьому максимум що вийде зробити - наробити в ньому дірок.

"Тобто це доволі марна витрата ракет, а результат буде дещо схожим з ударами GMLRS по Антонівському мосту, який в результаті просто "перерізали" методичними ударами, але він не впав від цього. Водночас думка про те, що удар по аркових конструкціях призведе до його знищення залишається дискусійним", - пишуть аналітики.

Читайте також: "Може втягнути Німеччину у війну": Шольц виступив проти постачання Україні ракет Taurus

Вони також вказують, що для запуску десятків крилатих ракет необхідно й відповідну кількість їх носіїв. Якщо умовно мова йде про удар навіть 40 ракетами - 20 літаків-носіїв, без урахування носіїв хибних цілей типу MALD. Тобто наряд літаків має бути значно більшим, а кількість ракет ураховувати вірогідність їх збиття.

"Таким чином у підсумку щодо практичної площини передачі крилатих ракет Taurus - у Німеччини поки немає плану та фінансування відновлення ракет для ЗСУ, разом з тим, немає й точного плану навчання українських фахівців, яке може тривати від двох тижнів до чотирьох місяців, немає точного розуміння інтеграції цих ракет під F-16 або Су-24. Й враховуючи все це стає очевидним, що навряд ці німецькі крилаті ракети слід очікувати у близькій перспективі, бо навіть після виділення коштів мова піде про місяці", - підсумовують аналітики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини