MENU

Смерть Навального показала глибину прірви між Україною та російською опозицією, – WP

1266 0

Смерть Навального показала глибину прірви між Україною та російською опозицією, – WP

Маючи спільного ворога, українці та ліберально налаштовані росіяни так і не стали навіть тимчасовими союзниками.

Як пише The Washington Post, Україна та російська ліберальна опозиція, навіть маючи спільного ворога в особі Володимира Путіна і його режиму, не можуть налагодити співпрацю і тримаються осторонь одне одного. Це може стати проблемою в майбутньому, коли Україні доведеться вибудовувати відносини із післяпутінською Росією, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Видання зауважує, що реакція українців на смерть Навального була "приглушеною", а часом навіть "ворожою". Тоді як ліберально налаштовані росіяни вбачали у Навальному "останню демократичну надію Росії", в Україні більшість "не сприймають Навального як прапороносця демократії".

Днями стало відомо, що перша леді України Олена Зеленська відхилила запрошення Джо Байдена послухати його виступ у Конгресі. Обізнані джерела кажуть, що причиною стали плани американців посадити її поруч із вдовою російського опозиціонера Юлією Навальною.

Читайте також: "Прикриття чи стратегічний хід": Путін обговорював обмін Навального за кілька годин до його смерті, – ЗМІ

"Багато хто в Україні розглядає цю війну як останню главу в століттях гноблення з боку російських правителів і тому бачить ліберальних росіян, у тому числі Навальних, лише частиною російського суспільства — і його імперського проекту", – пише The Washington Post.

Однією з претензій українців до російської опозиції є те, що у критиці путінського режиму опозиціонери зосереджені переважно на тій шкоді, якої Кремль завдає самій Росії та російському народу. Водночас російська опозиція "не зайшла достатньо далеко в засудженні вбивства українців та окупації їхніх земель" представниками цього ж самого простого російського народу.

"Життя Навального не принесло української перемоги; натомість він завдав значної шкоди. Він підігрівав на Заході ілюзію, що демократія в Росії можлива", – написав у Facebook відомий викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар.

Український філософ і есеїст Володимир Єрмоленко сказав The Post, що, на його думку, російським лібералам потрібно пройти "довгий шлях", переосмисливши імперське минуле і сьогодення, переосмисливши саме розуміння "російської ідеї".

Читайте також: Європарламент ухвалив резолюцію, в якій прямо звинуватив Путіна у вбивстві Навального

The Washington Post наводить ще одну причину недовіри українців до російської опозиції – її неспроможність повалити путінський режим рішучими діями, подібно до того, як самі українці вчинили у себе вдома в 2004 і 2014 роках.

"Історія твориться не у в'язницях. Зміни куються опором насильству, зброї та створенням нових інституцій", – написав у соцмережах український політолог Петро Охотін, який служить в Збройних силах України.

Натомість представники російської опозиції скаржаться, що не відчувають моральної підтримки з боку українців. 

"Я помітив багато агресивної риторики на кшталт: "Ви, росіяни, винні в тому, що тут відбувається". Але тут є багато людей, які були ув’язнені, катовані та вбиті… Люди в Росії також страждають", – заявила російська правозахисниця Олександра Попова.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини