MENU

Канада прирівняла Росію до Ірану та КНДР: що це означає

513 0

Канада прирівняла Росію до Ірану та КНДР: що це означає

Канада фактично прирівняла Росію до країн із чорного списку Міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (FATF), не чекаючи відповідного рішення від самої FATF. Тепер будь-які фінансові операції, пов'язані з РФ, розглядатимуться в Канаді як операції з високим рівнем ризику. Офіційно в чорному списку FATF знаходяться Іран та КНДР.

Як повідомляє Міністерство фінансів України, відповідну вимогу запроваджено директивою, виданою віцепрем'єр-міністеркою, міністеркою фінансів Канади Христею Фріланд. У Мінфіні зазначають, що директива набула чинності з 24 лютого 2024 року – через два роки після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, інформує UAINFO.org.

"Директива вимагає, щоб кожна фінансова операція, пов'язана з Росією, незалежно від її розміру, розглядалася як операція з високим рівнем ризику, і встановлює відповідні посилені зобов'язання щодо належної перевірки, моніторингу та ведення обліку таких фінансових операцій. Іншими словами, Канада, не очікуючи на завершення пошуку консенсусу в рамках FATF, фактично прирівняла Росію до країн із чорного списку FATF", – заявили в українському Мінфіні.

Читайте також: Росія не переможе у війні проти України, її економіка зазнає краху, – науковці

Підрозділ фінансової розвідки в Канаді (FINTRAC) також опублікував офіційні інструкції, які пояснюють вимоги директиви. Так, фінансові операції, що походять з Росії або призначені для Росії, можуть включати, але не обмежуватись:

  • електронними переказами коштів, грошовими переказами або іншими переказами, що включають російську адресу відправлення чи призначення;
  • діяльністю представників уряду Росії (наприклад, операції на банківському рахунку посольства Росії у Канаді);
  • отримання російських рублів як депозит на рахунок або для транзакції з віртуальною валютою;
  • проведенням операції з обміну іноземної валюти чи віртуальної валюти, куди входять російські рублі.

 

Читайте також: Росія просить Китай дати їй кредити, згодна брати гроші в юанях – Reuters

"Ми вітаємо посилення Канадою контролю за фінансовими операціями, пов'язаними з Росією. На сьогодні директиви міністра фінансів Канади в рамках закону "Про протидію відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму" застосовуються до транзакцій з трьома країнами – Північною Кореєю, Іраном та з 24 лютого поточного року з Росією. Тобто Канада не очікуючи на завершення пошуку консенсусу в рамках FATF щодо питання санкціонування Росії, фактично прирівняла Росію до країн із чорного списку FATF", – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини