В Іраку знайдено храм перської богині води Анахіти
Фото:Археологічний проект Рабана-Меркулі
Археологи, які працюють на розкопках гірської фортеці Рабана-Меркулі в Іракському Курдистані, виявили святилище, імовірно присвячене перській богині води Анахіті.
Рабана-Меркулі, що розташована на схилах гори Пірамагрун, являє собою археологічний об'єкт із захисними спорудами, що оточують сусідні поселення. Дослідники припускають, що це місце культового значення активно використовувалося в парфянську епоху, про що свідчать археологічні знахідки, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Доктор Майкл Браун із Гейдельберзького університету, який очолював розкопки, зазначає, що на місці виявлено архітектурні споруди, які вказують на можливе існування місця поклоніння. Зокрема, на території фортеці знайдено наскельний рельєф, що зображує правителя, а також релігійний комплекс, імовірно, пов’язаний із культом Анахіти.
Богиня води Анахіта відома із зороастрійської релігії, де вона описується як небесне джерело всіх земних вод. Культ Анахіти був поширений у західних регіонах Іраку в епоху Селевкідів і парфян.
Особливий інтерес викликає близькість святилища до природного водоспаду, що вказує на важливість асоціації елементів вогню і води в доісламській перській релігії.
Археологічні знахідки, включно з характерними похоронними посудинами, датованими другим-першим століттями до нашої ери, дають підстави зробити висновок про те, що святилище використовували за часів заснування укріплених поселень у долині Рабана і на плато Меркулі.
Ці відкриття надають унікальну можливість зрозуміти регіональні культурні та релігійні аспекти парфянської епохи. Доктор Браун зазначає, що дослідження святилища Рабана дає нам важливе уявлення про геополітичні взаємозв'язки та релігійну практику того часу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки