Нацрада звернулася до Disney через гучне рішення щодо фільму "20 днів у Маріуполі": світ повинен бачити жахи війни
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до компанії Disney, попросивши додати до 90-хвилинної міжнародної версії "Оскара-2024" момент нагородження "20 днів у Маріуполі", інформує UAINFO.org.
"Марку Паркеру
Голові The Walt Disney Company
Бобу Айгеру
Головному виконавчому директору The Walt Disney Company
Панове,
Рівно два роки тому, 10 березня 2022 року світ дізнався, що The Walt Disney Company зупинила всі свої бізнеси в Росії у відповідь на воєнну агресію щодо України.
"З огляду на безперервний напад на Україну та ескалацію гуманітарної кризи, ми вживаємо заходів, щоб призупинити всі інші підприємства в Росії", - йшлося в заяві представника Disney.
Ми зі свого боку відчували і висловлювали неймовірну вдячність за це рішення, за підтримку боротьби України, за обрання сторони світла у ці трагічні часи.
Днями всі українці з величезним підйомом зустріли новину про визнання стрічки «20 днів в Маріуполі» переможцем в номінації «Best Documentary Feature». Промову режисера фільму Мстислава Чернова цитували майже всі медіа у демократичних країнах.
Однак зараз зʼясувалося, що у скороченій міжнародній ефірній версії цієї події немає! Сьогодні всі демократії світу підтримують будь-яку можливість протистояти воєнній агресії, що загрожує мирному світовому порядку. В цей момент ваш персонал ухвалює видалити частину церемонії, де журналісти отримують нагороду за повнометражну документальну стрічку, яка розповідає про жахи й нелюдську жорстокість війни! І цей момент, який викликав колосальну емоцію в залі кінотеатру DOLBY і в численних дописах протягом дня у мережі інтернет, не побачать глядачі у багатьох країнах Східної півкулі і ті глядачі на земній кулі, хто дивитиметься Церемонію у подальших численних показах.
Читайте також: У Disney пояснили, чому нагородження "20 днів у Маріуполі" не включили в телеверсію "Оскара"
Нам важко повірити, аби таке рішення персоналу студії було би політично вмотивованим рішенням, погодженим керівництвом компанії. Ми також вже знайомі з поясненнями Студії про попереднє планування скороченої версії та гадаємо, що воно цілком могло би бути лише попереднім. А також з розумінням ставимося до рішення українського суспільного мовника продемонструвати в Україні цей епізод - це має особливе значення в нашій країні, охопленій смертельним вогнем ворожих бомбардувань.
Відтак ми звертаємось з проханням створити і розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент з номінацією «Best Documentary Feature».
Зі сподіваннями на розуміння,
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення", - зазначено в повідомленні Нацради.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки