Сотні видів акул опинилися під загрозою вимирання через один косметичний інгридієнт
Фото: https://pixabay.com/
Глибоководні акули та скати повільно розмножуються, тому інтенсивна риболовля ставить їх під більшу загрозу, ніж інші види. А скорочення їхної чисельності пов’язують ще й з косметичною індустрією, пише Sky News, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Видання зазначає, що у жіночих засобах для догляду за шкірою, а також у деяких медичних препаратах серед іншого використовується речовина під назвою "сквален". Одним з основних джерел її отримання є печінковий жир глибоководних акул.
Хоча екологи традиційно переймаються шкодою від видобутку корисних копалин на дні моря, надмірний вилов глибоководних видів риб несе в собі більшу шкоду, йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі Science.
Зазначається, що з-поміж 2800 видів глибоководних акул і скатів майже 390 вже знаходяться під загрозою зникнення. Надмірний вилов загрожує їм більше, ніж іншим видам, оскільки вони дуже повільно розмножуються.
Хоча зараз багато косметичних компаній використовують сквален рослинного походження, його видобуток з акул все ще залишається дуже поширеним в усьому світі.
За даними ООН, у 2018 році на світовому ринку було продано близько 750 тонн так званої акулячої олії – сировини, з якої отримують сквален. Щороку у світі виловлюється до 100 мільйонів акул заради їхніх плавників і м’яса, а також жиру з печінки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки