MENU

Комісія ООН представила новий звіт про воєнні злочини військ РФ в Україні

139 0

Рятувальники проводять пошукові роботи на місці влучання російського безпілотника у бгатоповерхівку у Сумах. 13 березня 2024 року. Фото: Головне управління ДСНС України у Сумській області

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні задокументувала нові докази того, що російська влада та її війська вчинили воєнні злочини та порушили міжнародне та гуманітарне право на тимчасово окупованих українських територіях.

Про що йдеться у доповіді комісії, передає Укрінформ, інформує UAINFO.org.

Зазначається, що комісія занепокоєна постійним застосуванням вибухової зброї в цивільних районах. Численність таких атак свідчить про закономірність ігнорування російськими збройними силами можливого завдання шкоди цивільному населенню. Станом на 15 лютого 2024 року, за даними УВКПЛ, в результаті таких нападів було вбито 8 898 осіб та поранено 18 818 осіб. Фактичне число, ймовірно, вище.

Комісія дійшла висновку, що бойові дії у Маріуполі та облога міста на початку повномасштабного вторгнення мали надзвичайно серйозний вплив на цивільне населення. Супутникові знімки свідчать про суцільне винищення цілих районів міста, зокрема постраждало 15 555 споруд (831 зруйновано, 5 877 сильно пошкоджено та 8 847 помірно пошкоджено), однак фактична шкода є значно більшою.

Мешканці розповідали про нестерпні страждання, яких вони зазнали під час нещадних обстрілів та повітряних бомбардувань, що спричинили масову загибель людей, поранення та руйнування. За словами цивільних, після того, як вони вибрались із укриттів, то побачили трупи, що лежали розкидані на вулицях та в руїнах власних будинків. Дані отримані комісією, свідчать про те, що в Маріуполі було пошкоджено або зруйновано принаймні 58 об’єктів медичної інфраструктури та 11 електростанцій.

У звіті зазначається, що нещодавні невибіркові напади у порушення міжнародного гуманітарного права, вчинені російськими збройними силами, призвели до жертв серед цивільного населення, а також до руйнування та пошкодження цивільних об'єктів, зокрема тих, що перебувають під захистом, таких як лікарні та об’єкти культурної спадщини. У багатьох випадках російські збройні сили не вживали можливих запобіжних заходів, щоб переконатися, що постраждалі об'єкти не є цивільними.

«Ми занепокоєні масштабами, тривалістю і тяжкістю розслідуваних комісією порушень і злочинів, а також їхнім впливом на потерпілих та постраждалі громади», – заявив голова комісії Ерік Мьосе.

Нові докази підтверджують попередні висновки комісії про те, що практика застосування тортур до цивільних, до якої вдається російська влада в Україні та Російській Федерації, є поширеною та систематичною.

«У поточній доповіді комісія зосередила свою увагу на випадках катування українських військовополонених та описала моторошне поводження із ними в декількох місцях позбавлення волі в Російській Федерації. Свідчення потерпілих показують всю нещадність та жорстокість цього поводження, що завдавало жертвам сильного болю та страждань під час тривалого утримання під вартою. Все це здійснювалося з кричущою зневагою до людської гідності та спричинило довготривалі фізичні та психічні травми», - йдеться у доповіді.

Розслідування також виявили подальші докази незаконного переміщення дітей на підконтрольні Росії території.

У доповіді задокументовано випадки зґвалтувань та іншого сексуального насильства, вчиненого щодо жінок та дівчат за обставин, в рамках яких це також прирівнюється до катувань. У звіті також викладено подробиці випадків сексуалізованих катувань і погрози зґвалтування військовополонених-чоловіків.

«Комісія рішуче засуджує всі порушення та відповідні злочини. Поточні висновки комісії свідчать про необхідність проведення подальших розслідувань, зокрема з метою встановлення, чи можуть деякі з виявлених інцидентів прирівнюватися до злочинів проти людяності», - йдеться у звіті.

Також комісія заявляє про незаконне захоплення російською владою культурних цінностей на тимчасово окупованих українських територіях.

Насамкінець, комісія знову наголошує на важливості забезпечення ідентифікації злочинців та притягнення їх до відповідальності. Притягнення винних до відповідальності має вирішальне значення, але не менш важливою є турбота про потреби потерпілих. «Комісія у рівній мірі наголошує на значущості інших аспектів притягнення до відповідальності, таких як встановлення істини, репарації та гарантії неповторення», - йдеться у повідомленні.

У цій доповіді наведено висновки комісії за час її роботи у рамках другого мандату. Комісія представить свою доповідь Раді ООН з прав людини в Женеві на початку наступного тижня. 

Як повідомлялося, Незалежну міжнародну комісію з розслідування порушень в Україні було створено Радою ООН з прав людини у 2022 році для розслідування всіх ймовірних порушень та утисків прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов'язаних із ними злочинів у контексті агресії Російської Федерації проти України. До складу комісії входять Ерік Мьосе (голова), Пабло де Грейф та Врінда Ґровер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Укрінформ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини