Ілон Маск будує для Пентагону секретну мережу із сотень супутників-шпигунів, – Reuters
Очікується, що це дасть змогу військовому відомству США спостерігати за всім, що відбувається на Землі.
Компанія SpaceX будує мережу із сотень супутників-шпигунів за секретним контрактом із розвідувальним агентством США. Про це агентству Reuters повідомили п’ять джерел, знайомих із програмою, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
За даними цих джерел, контракт на створення мережі супутників-шпигунів компанія Ілона Маска підписала у 2021 році з Національним розвідувальним управлінням (NRO), яке керує урядовими супутниками США. Вартість контракту – 1,8 мільярда доларів.
Читайте також: РФ припинила отримувати дані зі супутників країн Заходу, – The Moscow Times
Шпигунська мережа складатиметься із сотень супутників на низьких орбітах і зможе фотографувати поверхню Землі. Очікується, що в разі успіху програма значно розширить здатність уряду та військових США швидко виявляти потенційні цілі для військових ударів майже в будь-якій точці земної кулі.
Наразі невідомо, які ще компанії залучено до проекту, і коли шпигунська мережа зможе запрацювати.
В NRO підтвердили, що працюють над створенням розвідувальної системи в космосі, але відмовилися розкрити деталі.
"Національне розвідувальне управління розробляє найбільш ефективну, диверсифіковану та стійку систему космічної розвідки та спостереження, яку коли-небудь бачив світ", — сказав представник агентства.
Читайте також: ЦРУ таємно допомагає Україні боротися з Путіним, – NYT
За словами трьох джерел, з 2020 року було запущено близько десятка прототипів шпигунських супутників під прикриттям звичайних космічних місій із запуском цивільних супутників.
"Контракт свідчить про зростання довіри розвідувальних служб до компанії, власник якої (Ілон Маск) сварився з адміністрацією Байдена та викликав суперечки через використання супутникового зв’язку Starlink під час війни в Україні", – зазначає Reuters.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки