Відомий український політик Геннадій Москаль помер після тяжкої хвороби
Йому було 73 роки. Геннадій Москаль займав багато державних посад і був справжнім патріотом.
Про смерть політика 17 березня повідомив нардеп Микола Княжицький, інформує UAINFO.org.
"Після важкої хвороби помер Геннадій Москаль. Вічна памʼять. Співчуття родині. Він займав багато державних посад, був справжнім патріотом і людиною талановитою", – написав він у Facebook.
Княжицький зазначив, що під час Євромайдану саме Геннадій Москаль попереджав журналістів про плановані напади на новостворений канал Майдану, а згодом оприлюднив плани влади Віктора Януковича на знищення патріотичних медіа.
Читайте також: Вилізуть друзі, товариші, спонсори: Москаль розповів, чому Зеленський не поборов контрабанду
Геннадій Геннадійович Москаль – український політик і юрист, генерал-лейтенант міліції, колишній голова Закарпатської ОДА, кандидат юридичних наук (2002), доцент (2005), депутат Верховної Ради VI та VII скликань.
Геннадій Москаль народився 11 грудня 1950 року в селі Задубрівка Чернівецької області в сім'ї службовців. Батько – татарин Геннадій Гайфулін, мати – Степанія Москаль.
1970 року закінчив Чернівецький технікум залізничного транспорту та почав працювати на посаді оглядача вагонів відділу вагонного господарства Тернопільського відділення Львівської залізниці.
У 1970-1972 роках проходив строкову службу в лавах радянської армії. Після демобілізації Геннадій Москаль навчався у Львівській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР, а з 1975 року почав роботу в органах внутрішніх справ.
Зробив блискавичну кар'єру від інспектора до заступника міністра внутрішніх справ України та начальника кримінальної міліції, генерала-лейтенанта міліції. У 1997-2000 роках був призначений на посаду начальника ГУ МВС України в АР Крим (Сімферополь). Пішов у відставку при міністрі Юрію Луценку, одночасно отримав посаду голови Луганської ОДА, яку обіймав близько пів року.
У 2006-2007 був постійним представником президента України в АР Крим. 2007 року пройшов до Верховної Ради від блоку "Наша Україна – Народна самооборона".
У 2011-2013 входив до складу політичної партії "Фронт Змін", однак після її вливання до "Батьківщини" перейшов до нової партії, отримавши місце в політраді "Батьківщини".
З грудня 2012 року – перший заступник голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з 5 березня 2015 року. З 15 липня 2015 по 11 червня 2019 року – знову голова Закарпатської ОДА.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки