MENU

Чому виникають порушення менструального циклу?

226 0

Менструальний цикл — це один з найважливіших маркерів жіночого здоров’я. Тому якщо він порушується, не варто ігнорувати цю проблему. І тим паче — списувати її, до прикладу, на стрес чи зміну способу життя. Гінеколог у Львові розповів нам, чому виникають порушення менструального циклу, як виявити та усунути причину дисфункції. 

Фактори, які впливають на менструальний цикл

Менструальний цикл — це серія періодичних змін, які відбуваються в організмі жінок репродуктивного віку, та вказують на можливість завагітніти. Зазвичай цей цикл триває від 21 до 35 днів і складається з трьох основних фаз: фолікулярної, овуляційної та лютеїнової. Кожна з цих фаз відповідає певним змінам у рівнях гормонів та підготовці тіла до можливого зачаття. У нормі, менструальний цикл є регулярним, і кожна з фаз має визначену тривалість. Проте внаслідок широкого спектру факторів він може порушуватися. 

На менструальний цикл впливають:

       • кольпіт, аднексит, ендометрит, цистит та інші запальні патології малого тазу;

       • доброякісні новоутворення – ендометріоз, кіста або міома;

       • злоякісні новоутворення матки та яєчників;

       • інфекції, які передаються статевим шляхом;

       • полікістоз яєчників;

       • вживання ліків, які впливають на гормональний фон;

       • надмірна або недостатня вага;

       • позаматкова вагітність;

       • вікові зміни (менопауза);

       • спадковий фактор.

Ці причини можуть взаємодіяти між собою або діяти окремо, призводячи до різних форм порушень менструального циклу.

Безперечно, на менструальний цикл впливають й суб’єктивні зовнішні фактори. Зокрема, зміни в раціоні харчування, пережиті стреси, зміна клімату. Зазвичай порушення, спровоковані такими факторами, є короткотривалими та не несуть прямої небезпеки здоров’ю.

Що робити у випадку порушення менструального циклу?

Як зауважують в медичному центрі Medialt, найбільш правильне рішення — це звернутися до вашого лікаря-гінеколога. Постарайтеся якомога швидше записатися на консультацію та пройти огляд. Лікар проаналізує всі фактори, за необхідності — скерує на додаткові обстеження. І після цього встановить діагноз.

У жодному разі не займайтеся самолікуванням та не чекайте, поки “само мине”. Консультація з лікарем займає мінімум часу, але допоможе уникнути ускладнень та серйозних наслідків для організму.

Для профілактики проблем з менструальним циклом дотримуйтеся загальних правил здорового способу життя, вчасно проходьте профілактичні огляди в гінеколога, дбайте про фізичне та емоційне благополуччя. Не забувайте про правильний режим сну та відпочинку, уникайте стресів. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини