Загрозливий сценарій: аналітики розповіли, чи можна перетворити російську трьохтонну бомбу на КАБ
ФАБ-3000 у внутрішньому бомбовому відсіку Ту-22М3
У РФ вже відпрацьовані шляхи встановлення комплектів УМПК на великогабаритні бомби.
Нещодавно міністру оборони РФ Сергію Шойгу була продемонстрована бомба ФАБ-3000, яка при вазі 3067 кг має бойову частину вагою 1200 кг. Як зазначають аналітики "Діфенс Експрес", результатом її вибуху є вирва глибиною у півтора десятка метри та важкі контузії на відстані декілька сотень метрів, інформує UAINFO.org.
Комплекти УМПК, які перетворюють їх на плануючі, встановлюються на ФАБ-250, ФАБ-500 та ФАБ-1500 та дозволяють їх скидати на дальностях до 70 км.
Читайте також: Російські бомби стають ще більш небезпечними: експерт попередив про загрозу
"Таким чином у РФ вже відпрацьовані шляхи встановлення таких комплектів й на великогабаритні бомби. Тому цілком варто очікувати, що ворог зможе реалізувати їх монтаж і на ФАБ-3000. Скоріш за все мова піде про масштабування вже відпрацьованої конструкції, що також означає мінімальні строки на випробування, доопрацювання та запуск у серійне виробництво", - зазначають експерти.
Зазнається, що штатним літаком для них у РФ залишився лише Ту-22М3, який в теорії зможе підняти ФАБ-3000, навіть зі збільшеними габаритами через комплект УМПК на зовнішній підвісці.
Читайте також: Україна буде змушена ризикувати літаками F-16, навіть під загрозою їхньої втрати у перші місяці боїв, – Forbes
"У РФ можуть спробувати встановити ФАБ-3000 з УМПК на фронтовий бомбардувальник Су-34, який вже використовує ФАБ-1500 з УМПК. Але Су-34 не є штатним носієм ФАБ-3000, тому це не зовсім тривіальна задача", - пишуть експерти.
Вони сумніваються, що Су-34 зможе легко нести ФАБ-3000 з комплектом УМПК.
"Це потребуватиме вирішення цілого ряду завдань. Але, скоріш за все, ворог впевнений, що зможе, або вже наблизився, чи вже вирішив ці завдання. Тому поява в арсеналі ворога й таких засобів ураження є доволі вірогідним та вкрай загрозливим сценарієм", - додали там.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки